Izjednačen rekord PL – Junajted pobedio 9:0!

Premier League 2. feb. 202123:0925 komentara
Mančester Junajted
Phil Noble - Pool/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junjateda u 22. kolu Premijer lige pobedili su Sautempton rezultatom 9:0 i tako izjednačili rekord šampionata. Gosti su meč završili sa dva igrača manje, a interesantno je da su Crveni đavoli izjednačili rekord Lestera koji je u oktobru 2019. u gostima savladao upravo Sautempton identičnim rezultatom.

Švajcarac Aleksander Jankevic je u 81. sekundu dobio crveni karton zbog neopreznog starta na Skotom Mektominijem i već tada je bilo jasno da Svece čeka teško veče na Old Trafordu. Devetnaestogodišnji defanzivac je u prošlom kolu debitovao u seniorskoj konkurenciji i protiv Aston Vile je odigrao dva minuta, a prvi start je ‘krunisao’ ekspresnim isključenjem.

U 18. minutu Van Bisaka je materijalizovao brojčanu nadmoć na terenu. Luk Šo je odlično centrirao sa leve strane, a defanzivac Crvenih đavola na drugoj stativi natrčao na loptu i zakucao je u mrežu gostiju.

Engleskom reprezentativcu to je bio drugi pogodak ove sezone u Premijer ligi.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Mejson Grinvud je asistirao, a Markus Rašford iz neposredne blizine loptu prosledio u gol Svetaca. Nije se dugo čekalo na treći pogodak. Igrao se 34. minut kada je Jan Bendarek autogolom matirao svog čuvara mreže Aleksa Mekartija.

Goleada u prvom poluvrememnu završena je u 39. minutu. Šo je ponovo uputio upotrebljiv centaršut, a Edinson Kavani bez problema glavom zatresao mrežu Sautemptona.

Sautempton je u 53. minutu jedan od retkih izleza na polovinu protovnika uspeo da pretvori u gol, ali je VAR proverom potvrđeno da je bio ofsajd.

Rezervista Entoni Marsijal je u 69. minutu postigao treći gol u sezoni, dva minuta kasnije u strelce se upisao i Skot Mektomini, ali ni to nije bio kraj katastrofalnoj večeri za goste.

Naime, Bendarek je u 87. minutu dobio direktan crveni karton, a domaći penal koji je realizovao Bruno Fernandeš. U 90. minutu Marsijal je upisao i drugi pogodak, a konačnih 9:0 u nadoknadi je postavio Danijel Džejms.

Mančester Junajted se sa 44 boda na prvom mestu izjednačio sa gradskim rivalom Sitijem, koji ima dva meča manje, dok su Sveci ostali na 12. poziciji sa 29 bodova.

Kristal Palas je u gostima pobedio Njukasl sa 2:1.

Svi golovi viđeni su u prvih 25 minuta. Crno-beli su poveli u 2. minutu preko Džona Šelvija, ali su gosti iz Londona vrlo brzo preokrenuli.

Holanđanin Džairo Ridevald je izjednačio u 21. minutu, a četiri minuta kasnije iskusni Geri Kejhil je, ispostaviće se, doneo tri boda svom timu.

Palas je zabeležio drugi uzastopni trijumf i sa 29 bodova izjednačio se sa Sautemptonom i Lidsom, dok je Njukasl 16. sa 22 boda.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao je celu utakmicu, a u 72. minutu dobio je žuti karton.