Jedva i protiv desetorice: Maunt prekinuo mučenje Plavih

Fudbal - video 16. jan 202120:25 4 komentara
Mike Hewitt/Getty Images

Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam na gostovanju u 19. kolu Premijer lige rezultatom 1:0 i upisali prvi trijumf posle tri prvenstvena meča, a tek drugi u prethodnih šest.

Iako su od 44. minuta i isključenja Entonea Robinsona Plavi imali igrača više, tek su u finišu uspeli da probiju bedem domaćina i dođu do tri boda.

Učinio je to Mejson Maunt u 78. minutu, pošto je odbijenu loptu golmana Alfonsa Areole sa desetak metara zakucao u mrežu.

Imao je tim Frenka Lamparda kontrolu nad posedom od prvog minuta. Više od 70 odsto vremena držao je loptu u svojim nogama, ali je do Mauntovog pogotka izostala realizacija i konkretnost u završnoj trećini.

Upravo je engleski plejmejker mogao da dovede Čelsi u vođstvo znatno ranije, ali je u 25. minutu zatresao prečku. U narednom napadu je zapretio i Antonio Ridiger i to je praktično bilo sve od gostiju do vodećeg i odlučujućeg gola.

U međuvremenu je Fulam stvorio jednu pravu priliku, kada je Ivan Kavaleiro iz šesnaesterca gađao pored stative.

Na kraju je klub sa Stamford Bridža mogao i do ubedljivijeg slavlja, međutim, Timo Verner je u nadoknadi vremena propustio situaciju jedan na jedan sa Areolom.

Čelsi je sada sedmi na tabeli sa 29 bodova. U narednom kolu, 19. januara, gostuje Lesteru.

Fulam je posle pet uzastopnih remija upisao poraz i sa 12 bodova ostao 18. Ekipi Skota Parkera, za koju nije igrao Aleksandar Mitrović zbog povrede, predstoji okršaj sa Mančester Junajtedom kod kuće 20. januara.