Jokan nema ni sreće, sa igračem manje poražen u 92. minutu

Fudbal - video 19. okt 202123:12 > 23:17 1 komentar
Slaviša Jokanović
Lewis Storey/Getty Images

Fudbaleri Šefild Junajteda izgubili su kao domaćini od Milvola 1:2 u meču 13. kola engleskog Čempionšipa.

Gosti iz Londona prvi su stigli do gola na Bramal Lejnu, a strelac je u 11. minutu bio Džed Volas – 0:1. Ekipa srpskog trenera Slaviše Jokanovića stigla je do izjednačenja u poslednjem minutu prvog poluvremena kad je veteran Bili Šarp realizovao najstrožu kaznu i postigao četvrti gol u sezoni za 1:1.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali vrlo brzo u nastavku meča usledili su problemi za domaći tim. Već u 55. minutu Morgan Gibs-Vajt dobija drugi žuti, odnosno crveni karton i Šefild ostaje sa igračem manje.

To je drastično uticalo na igru Jokanovićev tima, koji je poklekao u bukvalno poslednjim trenucima meča. Strelac pobedonosnog gola za Milvol bio je Džejk Kuper u 92. minutu.

U ostalim mečevima igranim u utorak postignuti su sledeći rezultati: Bristol Siti – Notingem Forest 1:2, Derbi Kaunti – Luton Taun 2:2, Kvins Park Rendžers – Blekburn Rovers 1:0, Stouk Siti – Bornmut 0:1 i pomenuti Šefild Junajted – Milvol 1:2.

Tabela: Bornmut 31, WBA 25, Fulam 23, Koventri 23, KPR 21. Stouk 21, Hadersfild 20, Reding 19 itd.