Jokanu samo bod u Notingemu, novi poraz Paunovog Redinga

Premier League 2. nov. 202122:441 komentar
Slaviša Jokanović
Simon Bellis Sportimage SPI-1116-0325

Šefild Junajted srpskog trenera Slaviše Jokanovića remizirao je u 16. kolu Čempionšipa u gostima protiv Notingem Foresta 1:1. Reding Veljka Paunovića doživeo je četvrti uzastopan poraz u gostima protiv Milvola 1:0.

Imali su Blejdsi veliku priliku da dođu do pobede u gostima i uhvate priključak za ekipama koje se bore za baraž za popunu Premijer lige. Došao je Šefild do vođstva u 78. minutu. Strelac je bio bivši fudbaler Vulverhemptona Gibs-Vajt.

Međutim, radost ekipe Slaviše Jokanovića trajala je samo pet minuta, pošto je u 83. minutu Graban postigao izjednačujući pogodak. Na kraju je i ostalo 1:1, čini se i najpravedniji ishod i ako nijedna od ekipa nije preterano zadovoljna.

Obe ekipe su na deobi 15. pozicije sa po 19 bodova. Ipak, nisu daleko od pozicija koje vode u baraž, pošto šestoplasirani Luton, posle pobede nad Midlzbroom 3:1, ima samo pet bodova više.

Reding Veljka Paunovića doživeo je novi poraz. Ovog puta u gostima protiv Milvola. Bilo je 1:0 a jedini gol postigao je Afobe u 72. minutu. Ovo je Redingu četvrti vezani poraz i nalazi se u grupi timova u kojoj je i Šefild Junajted sa 19 bodova. Milvol je osmi, ali je bodovno poravnat sa Lutonom, koji je šesti.

Ostali rezultati: Birmingem – Bristol Siti 3:0, Koventri – Svonsi 1:2, Piterboro – Hadersfild 1:1.