Junajted istrpeo sve napade pa savladao Vulvse

Fudbal - video 29. avg 202119:23 > 20:21 31 komentara
Mančester junajted, Vulverhempton
REUTERS/Tony Obrien

Pobedio je Mančester junjted Vulverhempton koji je praktično sve vreme meča bio bolji i dominantniji rival na terenu, ali nije uspeo da realizuje ni jednu od stvorenih šansi. Šet odbrana upisao je David de Hea.

Savladao je Junajted Vulverhempton rezultatom 1:0, golom Mejsona Grinvuda u 80. minutu susreta. Upisao je Mančester rekordni 28. meč bez poraza na gostovanjima.

U prvom poluvremenu na svim delovima terena gospodario je Vulverhempton. Pokušaji su se nizali, ziceri su ostajali neiskorišteni, kao i činjenica da za to nije (po dobrom starom običaju) stizala kazna.

Himenez, Trinkao, Mutinjo, Sais… I ništa od gola.

Presečena je ova dominacija domaćih golom Bruna Fernandeša u 38. minutu, ali je zastavica pomoćnog sudije bila podignuta.

U 69. minutu David de Hea je bio glavni čovek Junajteda na terenu – Sais je dva puta buklvalno sa metar ostao neuspešan pred sjajnim refleksima golmana Crvenih đavola.

Kazna za sve promašaje na kraju je stigla. Sjajno se za priliku da šutira izborio Grinvud koji je doneo pobedu svom timu. Žalili su se domaći da je bio faul u začetku akcije, ali uskoro je stigla i VAR potvrda da nema ničega spornog u celoj situaciji i da Junajted vodi 1:0.

Grinvud je tek drugi tinejdžer koji je u istoriji Premijer lige postigao gol u svakom od prva tri meča sezone, pre njega je to uspeo samo Robi Fauler za Liverpul u sezoni 1994/95.

Ole Gunar Solšer vodio je Junajted 100. put u Premijer ligi. Ovo mu je bila 53. pobeda, a ima i 28 remija i 19 poraza.

Junajted iz tri meča ima sedam bodova i treći na tabeli, iza Totenhema i Vest Hema, čeka reprezentativnu pauzu. Vulverhempton je pretrpeo i treći poraz.

U četvrtom kolu Vulvsi će u goste Votfordu, a Junajted će dočekati Njukasl.