Junajted posle preokreta osvojio Vila Park

Premier League 9. maj. 202117:006 komentara
Mejson Grinvud
REUTERS/Shaun Botterill

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su u nedelju na gostovanju Aston Vili u duelu 35. kola Premijer lige.

Crveni Đavoli pobedu su upisali rezultatom 3:1 nakon preokreta.

Promašaje iz dobrih prilika Luka Šoa, Pola Pogbe, Freda, Bruna Fernandeša i Mejsona Grinvuda kaznila je Vila u 24. minutu.

Bertrand Traore golom je kruniosao odličnu solo akciju i doneo svom timu prednost.

Mogao je Junajted do izjednačenja u dva navrata u finišu prvog poluvremena, ali ponovo su neprecizni bili Markus Rašford i Mejson Grinvud.

Drugo poluvreme je dobrim prilikama otvorila Vila, ali Henderson je bio na visini zadatka.

Igrao se 52. minut kada je Daglas Luiz bio neoprezan u skok duelu, a Junajted je dobio penal koji je u gol za izjednačenje pretvorio Bruno Fernandeš.

Portugalcu je ovo bio 27. gol za Junajted u svom takmičenjima ove sezone, a ukupno je u ovoj sezoni Premijer lige to bio 113. izvedeni penal što je novi rekord – prethodni je bio 112 i zabeležen je u sezoni 2006/07.

Svega četiri minuta kasnije sjajan centaršut je u kazneni prostor domaćina poslao Aron Van-Bisaka, a Mejson Grinvud ovoga puta je bio precizan i brzim šutem doneo je svom timu preokret.

Situacija o kojoj će se pričati desila se u 62. minutu. Bilo je igranja rukom u kaznenom prostoru Junajteda, ali sudija je pokazao da se igra nastavi, a nije se oglasio ni VAR.

Traore je imao dve odlične prilike da izjednači, prvo u 81, a zatim u 84. minutu, ali oba puta je odbranio Henderson.

I za to je stigla kazna – u 87. minutu nakon lepe akcije, Edinson Kavani je bio na pravom mestu i dobro je glavom u mrežu poslao loptu za konačnih 3:1.

Aston Vila je meč završila sa igračem manje jer je Oli Votkins dobio drugi žuti karton.

Junajted iz 34 utakmice ima 70 bodova na drugom mestu, Vila je 11. sa 48.

Za ekipu Olea Gunara Solšera sledi nekoliko teških dana – 11. maja na Old Traford dolazi Lester u meču 36. kola, a samo dva dana kasnije stući će i Liverpul (odloženi meč 34. kola).