Junajted samleo Konteov Totenhem, Loris sprečio teži poraz

Mančester Junajted Totenhem Manchester United's Bruno Fernandes in action with Tottenham Hotspur's Pierre-Emile Hojbjerg Premier League - Manchester United v Tottenham Hotspur
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Mančester Junajteda zasluženo su pobedili tim Totenhema sa 2:0 u derbi meču 12. kola Premijer lige.

Premijer liga

Od prvog minuta se videlo da će ovo biti veče Mančester Junajteda. Mnogo bolje su domaći fudbaleri otvorili meč, imali inicijativu, ali nisu uspeli u tom periodu igre da zatresu mrežu odličnog Uga Lorisa. Najbliži tome bio je Brazilac Antoni, međutim nije imao sreće pošto je lopta nakon njegovog udarca završila na stativi.

Totenhem je bojažljivo ušao u meč, Antonio Konte je izabrao defanzivnu taktiku i pokušao da zatvori sve prilaze golu. To mu se konačno osvetilo na startu drugog poluvremena.

Igrao se 47. minutu kada je Sančo dodao loptu do Freda, Brazilac je odmah šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila Dejvisa i prevarila Lorisa – 1:0 za erupciju oduševljena na Old Trafordu i zasluženo vođstvo Crvenih đavola.

(Fred dovodi Junajted u vođstvo) Manchester United's Fred scores their first goal Premier League - Manchester United v Tottenham Hotspur
REUTERS/Craig Brough (Fred dovodi Junajted u vođstvo)

Samo pet minuta kasnije moralo je da bude 2:0, ali Rašford nije iskoristio odličnu priliku. Ono što on nije uspeo, učinio je Bruno Fernandeš u 67. minutu. U toj akciji najpre je Fredov pokušaj izblokiran, da bi Portugalac majstorski gađao, neodbranjivo za Lorisa.

U 74. minutu ponovo je Rašford bio u prilici, ali je golman Totenhema novom bravurom sprečio teži poraz svog tima. Bruno Fernandeš je u 81. minutu još jednom matirao Lorisa, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Kristijano Ronaldo je čitav meč presedeo na klupi za rezervne igrače.

Mančester Junajted Kristijano Manchester United's Cristiano Ronaldo with teammates on the substitutes bench ahead of the match Premier League - Manchester United v Tottenham Hotspur

Fudbalere Mančester Junajteda već za vikend čeka novi veliki derbi. U subotu na Stamford Bridžu ih očekuje tim Čelsija.

Ranije tokom dana pobede su ostvarili Liverpul, Sautempton i Njukasl.

Rezultati i strelci mečeva 12. kola igranih u sredu: Liverpul – Vest Vem 1:0 (Darvin Nunjez 22), Brentford – Čelsi 0:0, Bornmut – Sautempton 0:1 (Če Adams 9), Njukasl – Everton 1:0 (Almiron 31). Mančester Junajted – Totenhem 2:0 (Fred 47, Bruno Fernandeš 69).