Kakav tandem: Lako je Noriču kad ima Pukija i Buendiju

Fudbal - video 28. feb 202114:56 > 14:59 0 komentara
Čempionšip Norvič Norič Norwich City Emiliano Buendia Wycombe Wanderers Anthony Stewart
Action Images/Andrew Couldridge/REUTERS

Fudbaleri Norič Sitija opravdali su ulogu favorita i kao gosti pobedili Vikomb Vonderers 2:0 u poslednjem meču 33. kola Čempionšipa.

Često su se dešavala iznenađenja kad lider na tabeli igra protiv poslednjeplasiranog. Međutim, fudbaleri Norič Sitija nisu dozvolili iznenađenje, iako je domaći tim dao sve od sebe.

Odlučujući trenutak dogodio se u 50. minutu kad je proradio sjajan tandem Kanarinaca: Emanuel Buendia – Temu Puki. Argentinac je servirao, a Finac postigao 18. gol u sezoni.

Fudbaleri Vikomba pokušali su da dođu do izjednačenja, ali u trenucima njihove nadmoći gosti iz Noriča postigli su drugu gol. Igrao se 87. minutu kad je rezervni fudbaler Adam Idi zatresao mrežu domaćeg golmana Stokdejla i postavio konačan rezultat – 0:2.

Norič je nakon pete uzastopne pobede, treće u gostima, povećao prednost na tabeli: Kanarinci vode sa 70 bodova, slede Brentford 63, Votford 60, Svonsi 59, Reding 54, Bornmut 52, itd.