Kanarinci slave Sardženta, Votfordu pao mrak i bukvalno

Premier League 21. jan 202223:04 > 23:21
Norič Sardžent Norwich City's Josh Sargent scores their first goal Premier League - Watford v Norwich City
Reuters/David Klein

Fudbaleri Norič Sitija pobedili su kao gosti tim Votforda sa 3:0 u prvoj utakmici 23. kola Premijer lige Engleske.

Premijer liga

Junak utakmice bio 21-godišnji Amerikanac Džoš Sardžent strelac prva dva gola za Norič (51. i 72. minut). Bili su to njegovi prvi pogoci u Premijer ligu otkako je letos stigao iz Nemačke, iz ekipe Verdera iz Bremena.

Konačan rezultat 0:3 postavio je slovački veteran Juraj Kucka, u igru je ušao u drugom poluvremenu i u 91. minutu postigao autogol.

Bio je to derbi začelja, duel dve ekipe u izuzetnoj lošoj formi. Oba tima su u prošlom kolu prekinuli crni niz od šest uzastopnih poraza u Premijer ligi. Votford je u finišu meča uspeo da izbori remi na gostovanju Njukaslu (1:1), dok je Norič savladao Everton (2:1) i inicirao smenu Rafe Beniteza.

Kanarincima je očigledno taj trijumf dao krila, mnogo su hrabrije ušli u ovaj meč i na kraju zasluženo osvojili nova tri boda, koji su im omogućili da prvi put od početka sezone napuste zonu ispadanja.

S druge strane Votfordu je nakon još jednog neuspeha pao mrak u svakom pogledu. Norič ih je preskočio na tabeli i bacio u zonu ispadanja. A bukvalno, jer je zbog kvara na reflektoru na stadionu Vikeridž Roud meč morao da bude produžen za desetak minuta.

Pre ovog duela Votford je doživeo četiri uzastopna poraza na svom terenu i petim vezanim neuspehom postavio je novi negativan rekord Premijer lige.

Votford Norič Watford's Edo Kayembe in action with Norwich City's Max Aarons Premier League - Watford v Norwich City
REUTERS/David Klein

Osim neuspeha, loša vest je i da je najbolji strelac tima Nigerijac Emanuel Denis dobio dva žuta odnosno crveni karton i neće moći da pomogne ekipi u narednim mečevima.

Crni oblaci nadvili su se nad ekipom Klaudija Ranijerija.

Votford u narednom kolu u još jednom derbiju začelja gostuje fenjerašu Barnliju, dok Norič ide na noge Vulvsima.