Kardif Birmingemu naneo prvi poraz

Fudbal - video 13. avg 202215:36 0 komentara
Kardif
Printscreen

U uvodnom susretu trećeg kola Čempionšipa Kardif je na svom terenu savladao Birmingem minimalnim rezultatom.

Tek je treće kolo najjače druge lige sveta, a već se nazire veoma neizbesno takmičenje i borba za ulazak u elitu. Birmingem je u ovom kolu pretrpeo prvi poraz, a pobedio ga je Kardif koji je takođe istakao jaku kandidaturu za ulazak u Premijer ligu.

Jedini gol postignut je u 17. minutu. A strelac je bio Filogen-Bidejs. Realno, mogli su Velšani da imaju i ubedljiviju prednost na poluvremenu, s obzirom da su imali jako preimućstvo u posedu lopte (63:37%) kao i u ukupnom broju šuteva 11:1, a i u okvir 6:0!

U drugom poluvremenu gosti su pružili nešto bolju i aktivniju partiju. Ali ne da nisu došli do gola, već nisu uspeli ni da upute šut u okvir.

Kardif je ovom pobedom izbio na deobu drugog mesta i preskočio upravo Birmingem.