Karvaljo u 98. za veliki preokret Liverpula protiv Njukasla

Premier League 31. avg 202223:0120 komentara
Liverpul Fabio Karvaljo Liverpool's Fabio Carvalho scores their second goal Premier League - Liverpool v Newcastle United
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpula pobedili su Njukasl sa 2:1 u pretposlednjem meču petog kola Premijer lige.

Povezane vesti

Povele su Svrake iz Njukasla golom debitanta i pojačanja iz Real Sosijedada Aleksandera Isaka, ali su Bobi Firmino u 61. i mladi Fabio Karvaljo u 98. minutu preokrenuli rezultat u korist Liverpula. Za eksploziju oduževljenja na čuvenom Enfildu.

Igrao se 38. minut kada je Šon Logstaf sjajno proigrao Isaka, švedski reprezentativac je izbegao ofsajd zamku i zakucao loptu iza leđa golmana Alisona. Prvi meč i prvi gol za impresivan start 60 miliona funti plaćeg napadača Njukasla.

Njukasl Isak Newcastle United's Alexander Isak scores a goal before it is later disallowed for offside Premier League - Liverpool v Newcastle United
REUTERS/Phil Noble – Aleksander Isak

Zanimljivo je da je ovaj 22-godišnji momak samo nekoliko sati pre početka meča dobio sve potrebne papire da istrči na Enfild.

Liverpul je u drugom poluvremenu pojačao pritisak i u 61. minutu probuđeni Brazilac Firmino uspeva da matira odličnog golmana Nika Poupa. Asistencija je upisana Mohamedu Salahu.

Egipćanin drugi meč uzastopno nije postigao gol, ali je zato zabeležio još jednu asistenciju. I to u kom trenutku. Bukvalno su sekunde delile Njukasl od velikog boda, kada je dosuđen 13. korner za domaći tim. Stvorila se velika gužva, Salah je poslednji igrao sa loptom pre nego što je u mrežu ubacio omaleni Fabio Karvaljo, novajlija iz Fulama, koji je dan ranije proslavio 20. rođendan. Za veliko slavlje na Enfildu.

Liverpul Liverpool's Roberto Firmino celebrates scoring their first goal Premier League - Liverpool v Newcastle United
REUTERS/Phil Noble – Bobi Firmino

Liverpul je vezao drugu pobedu u PL, a u narednom kolu ga očekuje gradski derbi protiv Evertona.

Bez obzira na ovaj poraz gosti su pokazali da će ove sezone biti mnogo ozbiljniji rival najjačim timovima u Premijer ligi. Njukasl u sledećem kolu dočekuje ekipu Kristal Palasa.