Kavani doneo pobedu Junajtedu

Fudbal - video 29. nov 202017:01 0 komentara
Edinson Kavani
Reuters/Mike Hewitt

U prvom nedeljnom meču desetog kola Premijer lige Mančester junajted napravio je veliki preokret i slavio na gostovanju Sautemptonu rezultatom 3:2.

Fudbaleri Sautemptona prokockali su dva gola prednosti i na kraju, na svom terenu, izgubili od Mančester junajteda 3:2.

Posle prvih 45 minuta Sautempton je imao dva gola prednosti.

U razmaku od samo deset minuta Sveci su dva puta matirali Davida de Heu. Prvom je to za rukom pošlo Janu Bednareku, a nakon toga je sjajno izvedenim slobodnim udarcem mrežu zatrseao i Džejms Vard-Praus.

Ole Gunar Solšer je na poluvremenu reagova sa dve izmene. Bio je prinuđen da zameni De Heu koji je dobio udarac u koleno. Umesto njega je na gol stao Din Henderson. Umesto mladog Grinvuda na teren je ušao Edinson Kavani što se pokazalo kao pun pogodak.

Kavani je prvo asistirao Brunu Fernandešu u 60. minutu, a zatim se u 74. i sam upisao u strelce za izjednačenje.

Junajted je pritiskao u finišu meča, Sautemptonova forma je pala i Edinson Kavani pokazuje klasu u trećem minutu nadoknde kada postiže svoj drugi gol na meču za pobedu Mančestera.

Sautempton sada na petom mestu ima 17 bodova, a Mančester junajted na sedmom bod manje.

U narednom kolu Mančester junajted gostuje Vest Hemu, a Sautempton Brajtonu.