Kazemirov prvenac za bod Junajteda na Stamford Bridžu

Premier League 22. okt 202220:266 komentara
Jorginho
Reuters/Matthew Childs via Guliver Image

U derbiju 11. kola Premijer lige Čelsi i Mančester Junajted na Stamford Bridžu odigrali su nerešeno 1:1.

Posle remija u gostima protiv Brentforda Čelsi je bio na pragu da dobije izuzetno važnu bitku. Bitku za četvrto mesto i time poveća razliku u odnosu na najbližeg pratioca. Što je možda i podjednako važno ekipa Grema Potera imala je priliku da nastavi seriju utakmica bez primljenog gola, koja je do derbija iznosila pet vezanih mečeva.

U prvih pola sata dominirao je Mančester Junajted. Praktično je sabio Plavce u šesnaesterac. Ali onda je Grem Poter napravio potez koji mu je obezbedio kontrolu utakmice u daljem toku. Zamenio je u 35. minutu Kukurelju Kovačićem i umnogome neutralisao Crvene đavole.

Od toga trenutka vodila se rovovska borba, koja je epilog dobila u samom finišu utakmice. U 85. minutu Skot Mektomini je napravio glupost, pošto je sa obe ruke uhvatio Armanda Broju pri izvođenju kornera i oborio ga na zemlju. Dosuđen je penal, koji je rutinski realizovao Žoržinjo.

Međutim, to nije bilo sve. Krenuli su gosti na sve ili ništa. U četvrtom minutu nadoknade centaršut Luka Šoa, nebeski skok Kazemira i na neverovatan način je savladao Kepu za 1:1. Na kraju Crveni đavoli bez Ronalda uspevaju da odnesu četiri boda u dva meča protiv londonskih rivala, tako da može da se kaže da je ovo odlična nedelja za Ten Haga i kompaniju.