Kiks Čelsija: Burnli ukrao bod u Londonu!

Fudbal - video 6. nov 202117:54 > 18:02 1 komentar
Kai Havertz
REUTERS/David Klein

Lider Premijer lige Čelsi napravio je kiks u 11. kolu tog takmičenja, pošto je pred svojim navijačima remizirao 1:1 sa Burnlijem, klubom iz zone ispadanja.

Uprkos remiju, posle četiri uzastopna trijumfa, Plavi ostaju na prvom mestu tabele sa 26 bodova, tri više od branioca titule Mančester Sitija, a četiri u odnosu na trećeplasirani Liverpul, koji ima meč manje.

Burnli se vrednim remijem u Londonu nije pomerio u bezbednu zonu. I dalje je 18. sa osam poena.

Ekipa Tomasa Tuhela dominirala je terenom Stamford Bridža sve vreme. Imala je čak 25 udaraca, ali je samo četiri išlo u okvir gola gostiju, koji su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u finišu utakmice.

Povezane vesti

Posle konstantnog pritiska i nekoliko odličnih prilika, Čelsi je do vođstva stigao u 33. minutu kad je Kai Haverc iskoristio dodavanje Risa Džejmsa.

Kontrolisao je domaćin ritam i u nastavku, međutim, nije uspevao da dođe do drugog pogotka za rešavanja meča. Najveću šansu propustio je Tijago Silva, koji je pogodio stativu.

Kazna je stigla u 80. minutu. Džej Rodriges je poslao loptu na drugu stativu do Mateja Vidre, a ovaj bez problema savladao Eduara Mendija i kreirao veliko iznenađenje pred odlazak na reprezentativnu pauzu.

Norič je prvu pobedu u ligi upisao protiv Brentforda na strani u duelu dva prošlosezonska drugoligaša – 2:1.

Matijas Norman je doneo vođstvo Kanarincima u šestom minutu, pre nego što je Temu Puki u 29. iz penala pogodio za 2:0.

Nadu Pčelicama da mogu da izbegnu poraz vratio je Riko Henri u 60, ali se do kraja rezultat nije menjao.

Norič na 19. poziciji ima pet bodova. Brentford je četvrtim porazom u nizu došao na 14. sa 12.

Kristal Palas nastavlja sa dobrim rezultatima. Posle slavlja na Etihadu protiv aktuelnog šampiona Mančester Sitija u prošlom kolu, Orlovi su sad pred svojim navijačima dobili Vulverhempton sa 2:0.

Oba gola na Selhurst parku viđena su u poslednjih pola sata. Vilfrid Zaha je doveo tim Patrika Vijere do prednosti u 61. minutu, da bi sve dileme oko pobednika rešio Konor Galager u 78.

Palas se popeo na deveto mesto sa 15 bodova. Vulvsi su prvim porazom posle pet uzastopnih utakmica, na kojima su upisali čak četiri trijumfa, pali na osmu poziciju sa 16.