Kleverli dao gol, pa se povredio, prvi poraz Kompanija

Votford Watford's Tom Cleverley scores their first goal Championship - Watford v Burnley
Action Images/Paul Childs via Reuters

Fudbaleri Votforda pobedili su ekipu Barnlija sa 1:0 u prvoj utakmici trećeg kola Čempionšipa.

Oba tim su dobro startovala u novoj sezoni, sa po pobedom i remijem, ali su u trećoj utakmici Stršljenovi bili uspešniji u duelu dojučerašnjih premijerligaša.

Denis u Notingem Forestu

Za domaći tim nije igrao Emanuel Denis. Kako prenose engleski mediji, napadač iz Nigerije karijeru će nastaviti u Notingem Forestu. Dogovoren je transfer od 20 miliona funti (oko 23,5 miliona evra).

Jedini gol na Vikeridž Roudu postigao je kapiten domaćeg tima Tim Kleverli u poslednjim trenucima prvog poluvremena. To prilikom se nekadašnji fudbaler Mančester Junajteda povredio, pa ga je u nastavku meča zamenio Gosling.

Pokušali su gosti da dođu bar do remija, propustili su izabranici Vensana Kompanija nekoliko dobrih prilika, pogadili su i prečku u 93. minutu,  ali se rezultat nije menjao, iako su poslednjih 15-tak minuta imali i igrača više. Direktan crveni karton u 81. minutu dobio je domaći defanzivac Hasan Kamara zbog faula kao „poslednji igrač“. Odličan je na golu Stršljenova bio austrijski golman Danijel Bahman.

Votford je sa nova tri boda i utakmicom više preuzeo prvo mesto na tabeli ispred Blekburn Roversa, jedinog tima sa maksimalnim učenkom nakon drugog kola. Barnli je na šestom mestu sa četiri boda.

U narednom kolu Votford gostuje Birmingemu, dok Kompanijev tim dočekuje Hal Siti.