Krenulo bez Murinja: Preokret Spursa u 90. minutu

Premier League 21. apr. 202120:53 > 21:156 komentara
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Totenhema savladali su Sautemtpon na svom terenu u zaostaloj utakmici 29. kola Premijer lige rezultatom 2:1. Smena Žozea Murinja, posle tri meča bez trijumfa, trgla je Spurse. Rajan Mejson (29), zvanično najmlađi menadžer u istoriji takmičenja, debitovao je na klupi londonskog kluba važnom pobedom u borbi za Ligu šampiona. I sve to bez povređenog najboljeg strelca Harija Kejna.

Slavlje Totenhema došlo je posle preokreta. Deni Ings je doveo Sautempton u vođstvo u 30. minutu, zatim je Garet Bejl u 60. poravnao, da bi Hjeon-min Son u 90. iz penala pogodio za tri boda domaćih.

Dva različita poluvremena gledali smo u Londonu. U prvom su bolji bili Sveci i vrlo lako mogli do veće prednosti na poluvremenu. Veliku šansu propustili su već u drugom minutu, kada je Igo Loris na fantastičan način zaustavio udarce Momaheda Salisua i Čea Adamsa. Posebno je impresivna bila odbrana kod udarca Adamsa sa tri metra.

Ono što tada nije iskoristio, tim Ralfa Hazenhitla jeste na isteku pola sata igre. Džejms Vard Prouz je izveo korner, a Ings glavom zakucao loptu u mrežu.

Ispostavilo se da je to sve od Sautemptona na ovoj utakmici, pošto je u drugom poluvremenu Totenhem dominirao terenom. Ofanzivna igra domaćih isplatila se posle 15 minuta nastavka – lopta je u šesnaestercu stigla do Bejla, koji je majstorski pogodio dalji ugao i poravnao rezultat.

Domaći su do preokreta mogli već u 75. Sjajnu akciju je golom krunisao Hjeon-min Son, međutim, VAR je poništio pogodak zbog ofsajd pozicije.

Korejac se u tom navratu nije upisao u strelce, ali jeste u finišu iz jedanaesterca za 15. gol u Premijer ligi i veliko slavlje domaćina. I tada je intervenisao VAR.

Spursi su šesti na tabeli sa 53 boda, poput sedmoplasiranog Liverpula. Imaju dva manje od Vest Hema na petom i Čelsija na četvrtom mestu, uz utakmicu više od sva tri rivala. Sautempton je 14. sa 36 poena.

Pred Totenhemom je finale Liga Kupa 25. aprila protiv Mančester Sitija.