Labudovi i Trešnjice za plej-of PL, Roteram za opstanak

Fudbal - video 13. apr 202122:08 > 22:13 0 komentara
Swansea City Jay Fulton Svonsi
Action Images/Andrew Boyers

Svonsi i Bornmut zabeležili su pobede kao gosti protiv Šefild Vensdeja 2:0, odnosno Hadersfilda 2:1, dok je Roteram na svom terenu slavio protiv Kvins Park Rendžersa 3:1 u zaostalim utakmicama Čempionšipa.

Čempionšip

Važne bodove u borbi za plej-of, odnosno Premijer ligu, osvojili su Labudovi iz Svonsija i Trešnjice iz Bornmuta.

Velšani su gostovali na čuvenom Hilsborou i pobedili domaći Šefild Vensdej sa 2:0. Po jedan gol u svakom poluvremenu, strelci Louv (31) i Fulton (73). Bio je to drugi uzastopni trijumf Labudova u Čempionšipu nakon serije od pet uzastopnih poraza.

Bornmut je slavio u Zapadnom Jorkširu u duelu doskorašnjih premijerligaša i zabeležio petu uzastopnu pobedu u Čempionšipu. Vodio je na poluvremenu sa 2:0 golovima Bilinga (15) i fantastičnog Solankea (45), da bi domaćin Hadersfild u nastavku preko Hoga (76) stigao samo do utešnog gola – 1:2.

Svonsi je sad treći sa 75 bodova, sedam manje od drugoplasiranog Votforda i mesta koje direktno vodi u Premijer ligu. Bornmut je na petoj poziciji sa 71 bodom, koliko ima i Barnsli na šestom. Sedmi je Paunovićev Reding sa 66 bodova.

Roteram je na svom terenu ostvario važnu pobedu u borbi sa opstanak. Savladao je tim KPR-a 3:1 posle preokreta. Svi golovi pali su u drugih 45 minuta. Poveli su gosti iz Londona preko Djuksa (52), a preokret je doneo Fredi Ladapo sa dva gola za samo dva minuta (64. i 66). Konačan rezultat postavio je Smit u 90. minutu.

Roteram je i dalje u zoni ispadanja, treći otpozadi, ali sad ima samo tri boda manje od Koventrija, koji je prvi iznad crte.