Lakazet u nadoknadi doneo bod Arsenalu

Premier League 18. okt. 202122:59 > 23:101 komentar
Aleksandar Lakazet
REUTERS/Hannah Mckay

U poslednjoj utakmici osmog kola Premijer lige Arsenal i Kristal Palas odigrali su nerešeno 2:2.

Kristal Palas imao je pobedu u džepu sve do petog minuta nadoknde kada je Aleksander Lakazet doneo Arsenalu bod. Meč je završen rezultatom 2:2.

Arsenal je poveo nakon samo osam minuta igre. Pjer-Emerik Obamejang odlično je reagovao na odbijenu loptu posle pokušaja Pepea i doneo svom timu prednost.

Vodila je ekipa Mikela Arteta sve do 50. minuta, ali nije uspela da poveća prednost. Za to je kazna stigla u vidu gola Kristijana Bentekea.

Kristal Palas do preokreta u ovom duelu dolazi pogotkom Odsona Eduara u 73. minutu.

Ipak, uspeo je Arsenal da dođe do boda u ovom meču. Igrao se peti minut nadoknade kada je Lakazet uspeo da „ugura“ loptu u mrežu za 2:2.

Arsenal je sada 12. na tabeli sa 11 bodova, Kristal Palas ima osam bodova na 14. poziciji.

U narednom kolu Arsenal dočekuje Aston Vilu, a Kristal Palasu u goste dolazi Njukasl.