Lampard preko svog Čelsija ka opstanku, Son vodi Pevce ka LŠ

Fudbal - video 1. maj 202216:56 > 17:20 6 komentara
Guliver

U prva dva nedeljna meča Premijer lige slavili su domaćini, Totenhem očekivano u duelu protiv Lestera - 3:1, Everton pomalo iznenađujuće protiv Čelsija - 1:0.

Barlni je u subotu slavio protiv Votforda, pa Everton nije imao mnogo izbora u duelu sa Čelsijem na “Gudison parku”.

Menadžer domaćih Frenk Lampard bodove spasa morao je da traži u meču protiv kluba čija je legenda, a očigledno je bilo da izuzetno dobro poznaje Plavce.

Imali su Lampard i Everton doduše i dosta sreće, ali i neverovatnog Džordana Pikforda, koji je sredinom drugog poluvremena branio nemoguće.

Apsolutna kontrola u posedu lopte u prvih 45 minuta Čelsiju je donela samo jalovu dominaciju, ali nije bilo uzbuđenja pred oba gola.

Drugo poluvreme je bilo daleko uzbudljivije, a Everton je dobio šta je hteo. U 47. minutu Rišarlison je kaznio grešku odbrane Čelsija, doveo je svoj tim u vođstvo, a navijače domaćih doveo u stanje ekstaze, pa su čak viđene i dimne bombe na “Gudisonu”. Jednu od njih je tokom proslave gola Rišarlison vratio ka tribinama.

Mogao je Everton da stigne i do dva gola prednosti, već u 50. minutu Mikolenko je imao kolosalnu priliku, ali je iskosa sa leve strane, sa 14 metara očajno šutirao. A potom je na scenu stupio Pikford, jedan od najboljih engleskih golmana. Najpre je Maunt pogodio desnu stativu njegovog gola, lopta je šetala po gol liniji, pogodila potom i levu stativu, odbila se do Aspilikuete, čiji je udarac sjajno odbranio Pikford.

Posle kornera, Čelsi je imao još jednu fantastičnu akciju, Rudiger je snažno šutirao, a Pikford je glavom, u stilu rukometnog golmana, sprečio izjednačenje, na oduševljenje domaćih navijača, ali i saigrača, koji su loptu već videli u mreži.

Totenhem je nastavio borbu za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona. Pevci su relativno lako došli do trijumfa protiv Lestera, čiji je menadžer Brendan Rodžers kombinovao sastav, očigledno više razmišljajući o revanš meču polufinala Lige konferencije protiv Rome u Rimu.

Centralna figura meča bio je Korejac Son, koji je najpre u 22. minutu asistirao Kejnu, a potom je i sam bio strelac, u 60. minutu, posle prelepog dodavanja Kuluševskog. Isto je Son ponovio, takođe na asistenciju Kuluševskog, u 79. minutu, dok je počasni pogodak delo Ihenaća u prvom minutu nadoknade. Totenhem je ovom pobedom na četvrtom mestu preskočio ekipu Arsenala, koja će nešto kasnije gostovati Vest Hemu u londonskom derbiju.