Lesteru samo bod u Sautemptonu

Fudbal - video 30. apr 202122:59 > 23:57 0 komentara
Lester
REUTERS/Michael Steele

U prvom susretu 34. kola Premijer lige Sautempton i Lester odigrali su nerešeno 1:1.

Gosti su u ovaj meč ušli kao favoriti. Prvo zbog položaja na tabeli, a zatim i zbog činjenice da su lako slavili u nekoliko prethodnih međusobnih duela.

A još kada su već u 10. minutu domaći ostali sa igračem manje zbog prekršaja Janika Vestergora, teško da je neko verovao da Lisice neće do celog plena. Međutim, četa Brendana Rodžersa mučila se u ovom meču, nije igrala kao u nekim ranijim utakmicama, a da neće biti lako bilo je jasno posle sat vremena igre kada je dosuđen penal za Sautempton, zbog igranja rukom Kelečija Ihenača. Precizan sa bele tačke bio je Vord-Praus i Sautempton je vodio od 61. minuta.

Ipak, Ihenačo se izvadio sedam minuta kasnije, kada je idealno proigrao Džonija Evansa koji je doneo izjednačenje. Do kraja Lester je napadao, Sautempton se branio, a najveću šansu u finišu imao je Ihenačo, ali je grešku golmana Mekartija ispravio Bednarek, koji je sjajno intervenisao ispred Nigerijca i spasao siguran gol.

Posle ovog remija Lester je ostao treći sa 63 boda i ima osam bodova više od petoplasiranog Vest Hema, ali uz utakmicu više. Sautempton je 14. sa 37 bodova, 10 više od Fulama, prvog u zoni ispadanja.