Lids gura Fulam ka Čempionšipu

REUTERS/Matt Dunham

Golom i asistencijom, Patrik Bamford bio je najzaslužniji za pobedu Lidsa na gostovanju protiv Fulama 2:1 u prvom meču 30. kola Premijer lige.

Već u osmom minutu Lids je postigao gol. Aljing je pogodio glavom, ali je radost gostujućih igrača kratko trajala, jer je VAR pokazao da je pogotku predhodio ofsajd. Ipak u 30. minutu nije bilo dileme. Ove sezone sjajni Patrik Bamford, svojim 15 golom dovodi Lids u vođstvo.

Brzo se Fulam vratio u igru. Joakim Anderson odlično reaguje na centaršut Lukmana i iz blizine pogađa za izjednačenje u 38. minutu. Do kraja poluvremena Anguisa propušta priliku za potpuni preokret. Na odmor se odlazi rezultatom 1:1.

Posle dve propuštene šanse, po jedne na obe strane, odlučujući trenutak viđen je u 58. minutu. Bamford je asistirao Rafinji, koji dovodi goste u vođstvo 2:1. Usledio je period bez dešavanja sve do 81. minuta kada je Dejvis propustio veliku priliku da uveća prednost Lidsa. Skor se nije menjao do kraja meča.

Treba reći i da je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović ušao u igru u 46. minutu, ali nije imao zapaženiji učinak.

Lids se ovim trijumfom probio na 11. mesto sa 39 bodova iz 29 utakmica i prebrinuo sve brige oko opstanka. Fulam je sa druge strane u sve težoj situaciji. I dalje je na 18. mestu koje vodi u Čempionšip. Ima 26 poena iz 30 mečeva. Njukasl im beži dva boda, ali „svrake“ imaju i dva meča manje od Fulama.