Lids ubedljiv na Turf muru: Četvorka u mreži Burnlija

Fudbal - video 15. maj 202115:22 > 15:23 1 komentar
Gareth Copley/Getty Images

Fudbaleri Lidsa ubedljivo su pobedili Burnli na strani rezultatom 4:0 u 36. kolu Premijer lige.

Ekipa Marsela Bijelse sve vreme je bila konretniji rival, pa je zasluženo upisala drugi uzastopni, a ukupno 16. trijumf u sezoni za 53 osvojena poena i 10. poziciju na tabeli. Burnli je ostao na 15. mestu sa 39.

Posle nekoliko propuštenih prilika, gosti su do vođstva na Turf muru stigli u finišu poluvremena. Igrao se 44. minut kada je Mateuš Klih preciznim udarcem savladao Bejlija Pikok-Farela.

Na novi gol Belih čekalo se do 60. minuta – Ezgjan Alioski je šutirao, loptu na putu ka mreži skrenuu Džek Herison i već tada otklonio dileme oko pobednika.

U nastavku su domaći propustili dve prilike da se vrate u meč, preko Ešlija Vestvuda i Johana Gudmundsona. Usledila je surova kazna u režiji Rodriga. Španski napadač je postigao dva ekspresna gola, u 77. i 79. minutu, oba na asistenciju Džeka Herisona, i doveo Lids do ubedljivog slavlja.

Bijelsin sastav u sledećoj rundi gostuje Sautemptonu. Tim Šona Dajša dočekuje Liverpul.