Liga kup: Kakva majstorija Rašforda na Old Trafordu (VIDEO)

- Markus Rašford postiže drugi gol Marcus Rashford of Manchester United scores their side's second goal during the Carabao Cup Fourth Round match between Manchester United and Burnley at Old Trafford on December 21, 2022 in Manchester, England. Manchester United v Burnley - Carabao Cup Fourth Round
(Photo by Jan Kruger/Getty Images) - Markus Rašford postiže drugi gol

Poznata su još tri četvrtfinalista Liga kupa Engleske. To su Mančester Junajted, Notingem Forest i trećeligaš Čarlton Atletik.

Liga kup Engleske

Junajted je na Old Trafordu dočekao lidera Čempionšipa tim Barnlija i slavio sa 2:0.

Vodeći gol postigao je Danac Kristijan Eriksen u 27. minutu nakon akcije Bruna Fernandeša i aktraktivne asistencije beka Arona Van-Bisake. Konačan rezultat postavio je Markus Rašford nakon pravog slaloma u 57. minutu kada je krenuo sa svoje polovine terena i u nezadrživom prodoru matirao golmana Pikoka-Farela.

Ekipa Vensana Kompanija pružila je dostojan otpor, zaslužila je da postigne bar jedan gol, ali je Ešli Barns u nastavku meča propustio par dobrih prilika. Na kraju su Crveni zasluženo prošli dalje.

Notingem Forest je kao gost na Ivud Parku pobedio tim Blekburna sa 2:1. Poveo je golom Brenana Džonsona iz penala u 13. minutu da bi do kraja prvog poluvremena domaći tim izjednačio preko Skota Vartona.

- Džesi Lingard postiže drugi gol za Forest Jesse Lingard of Nottingham Forest scores his team's second goal of the game during the Carabao Cup Fourth Round match between Blackburn Rovers and Nottingham Forest at Ewood Park on December 21, 2022 in Blackburn, England. ( Blackburn Rovers v Nottingham Forest - Carabao Cup Fourth Round
Photo by Charlotte Tattersall/Getty Images) – Džesi Lingard postiže drugi gol za Forest

Novu prednost Šumarima doneo je dojučerašnji igrač Mančester Junajted Džesi Lingard u 53. minutu na asistenciju Neka Vilijamsa. Taivo Avonji je u 79. minutu iskoristio dodavanje Lingarda. i postigao treći gol za Forest, a konačan rezultat 1:4 postavio je novim golom Džonson u 90+3. minutu.

U duelu između trećeligaša Čarlton Atletika i Brajtona nije bilo golova, iako je premijerligaš imao više od igre. Na kraju je pobednik odlučen nakon penal serije, a srećniji i spretniji bili su domaći fudbaleri Čarltona.

Rezultati mečeva igranih u sredu: Mančester Junajted – Barnli 2:0, Blekburn Rovers – Notingem Forest 1:4, Čarlton Atletik – Brajton 0:0 – 4:3.

Dan ranije plasman u četvrtfinale obezbedili su Njukasl, Sautempton, Lester i Vulverhempton. Derbi četvrte runde između Mančester Sitija i Liverpula na programu je u četvrtak.