Liverpul je živ: Salah srušio Siti!

Fudbal - video 16. okt 202219:27 16 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester siti na Enfildu sa 1:0 (0:0) u 10. kolu Premijer lige i tako su naneli Građanima prvi ligaški poraz još od 19. februara i meča sa Totenhemom. Otad je Siti vezao 21 utakmicu bez poraza. Strelac odlučujućeg gola bio je Mohamed Salah u 76. minutu, pa je Liverpul slavio u PL prvi put u četiri kola.

U prvom poluvremenu videli smo intenzivan meč, mada ne sa previše prilika. Holand je devet puta dodirnuo loptu u protivničkom šesnaestercu, ali nije bio blizu gola – najbolju šansu imao je u 40. minutu, kada je šutirao glavom posle ubacivanja De Brujnea. Međutim, Alison mu je uhvatio loptu.

Prethodno je Žota u 21. minutu imao solidnu situaciju, ali je preslabo šutirao i Ederson je uhvatio loptu.

Van Dajk Holand
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Ako prvo poluvreme nije donelo mnogo prilika, u drugom je to nadoknađeno. Počelo je od 50. minuta – savršeno dodavanje Firmina, Salah ima situaciju jedan na jedan, ali Ederson uspeva da dokači loptu taman toliko da ona završi koji centimetar pored desne stative.

Nije dosuđen korner za Liverpul, a na drugoj strani Siti nedugo zatim postiže gol – Holand je krčio put kroz odbranu Crvenih, a mrežu je zatresao Foden. Međutim, gol je poništen posle pregledanja snimka, jer je utvrđeno da je Holand vukao Fabinja.

Nije tu bio kraj šansama, u 56. minutu je Liverpul imao kontru – Salah je maestralno spoljnom pronašao Žotu na drugoj stativi, koji je glavom šalje malo pored gola.

U 64. minutu Alison je odbranio još jedan udarac Holanda, a mreža se konačno zatresla u 76. minutu, mreža gostiju. Imao je Siti slobodan udarac, ali je De Brujneov centaršut Alison uhvatio.

Siti naredni meč u Premijer ligi igra 22. oktobra sa Brajtonom kod kuće, dok Liverpul u sredu dočekuje Vest Hem.

Munjevito je razmišljao Brazilac, degažirao je preciznu loptu do Salaha, koji se u prijemu lopte oslobodio Kansela, te obezbedio sebi još jednom situaciju jedan na jedan – ovaj put nije promašio, 1:0 za Klopov tim.

Nije se predavao Siti, Van Dajk je sjajno intervenisao posle centaršuta Kansela, upisao je Alison još jednu odbranu, a na drugoj strani je rezervista Nunjez upropastio kontru tri na jedan.

U 86. minutu je Jirgen Klop zbog negodovanja dobio crveni karton.

Ostalo je 1:0, Siti sada ima 23 boda na drugom mestu, koliko i Totenhem, a četiri manje od Arsenala, dok je Liverpul osmi sa 13 bodova iz devet utakmica.