Liverpul nadmoćan, VAR nije bio naklonjen Kardifu

Fudbal - video 6. feb 202214:55 > 15:49 0 komentara
Clive Brunskill, Getty Images

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u osminu finala FA kupa, pošto su u četvrtom kolu savladali Kardif 3:1.

Dugo je trebalo Redsima da povedu, iako su tokom prvog poluvremena imali dvocifren broj udaraca ka golu rivala.

Tražio je Kardif  tokom prvog dela utakmice penal, kada je Mark Haris pao u kaznenom prostoru posle duela, ali je sudija Entoni Medli utvrdio da nema osnova za kazneni udarac.

Sofa Score

I u drugom su imali razloga gosti za proteste. Golman domaćih Kvivin Keleher je grubo startovao nad Markom Herisom već u prvom minutu. Medli je Keleheru pokazao samo žuti karton, pošto je suituacija proverena u VAR sobi.

U 53. minutu Diogo Žota je postigao gol, pošto je odlično reagovao posle centaršuta Trenta Aleksander-Arnolda. Nadskočio je odbranu rivala Portugalac i glavom loptu poslao unutar leve stetive.

Jirgen Klop je ubrzo dao šansu novom igraču Luisu Dijazu, koji je odmah upisao asistenciju. Na njegovo dodavanje, u 68. minutu, prednost Liverpula je udvostručio Takumi Minamino.

Već u 76. je bilo 3:0, pošto je Harvi Eliot unutar kaznenog snažnim šutom savladao golmana rivala.

Počasni gol za Kardif postigao je Rubin Kolvin u 80. minutu, pošto je zakucao loptu u donji levi ugao.

Liverpul će u osmini finala igrati protiv Noriča, odlučeno je nešto ranije žrebom.