Liverpul rutinski protiv Brajtona za minus tri

Fudbal - video 12. mar 202215:24 > 15:33 1 komentar
REUTERS/Tony Obrien

Po gol za poluvreme bili su dovoljni Liverpulu da na gostovanju savlada Brajtona 2:0 u okviru 29. kola Premijer lige. Ovim trijumfom su ponovo prišli na tri boda lideru Mančester sitiju.

Brajton je na početku meča propustio veliku priliku. U petom minutu je šutirao Nil Mopaj, ali je njegov udarac završio tik pored stative. Redsi do prednosti dolaze posle prve šanse. Matip je sjajnom dugom loptom pronašo Dijasa, koji glavom dovodi Liverpul u vođstvo.

Usledila je zanimljivija je situacija u kojoj je razmatran crveni karton za golmana Brajtona Sančeza zbog starta na Kolumbijcem. Posle gledanja VAR tehnologije, čuvar mreže domaćih je ostao u igri.

Liverpul je još jače pritisnuo u nastavku. Mane u 57. minutu pogađa prečku, a četiri minuta kasnije pada odluka. Bisuma je igrao rukom u kaznenom prostoru. Dosuđen je penal za Liverpul, koji je realizovao Salah.

Posle toga je tempo igre opao. Liverpul je kontrolisao dešavanja na terenu i bez većih problema sačuvao prednost.

Liverpul je sada na 66 bodova i nastavlja borbu za titulu sa Manečster sitijem. Brajton je doživeo peti vezani poraz, ali je sa 33 poena trenutno na bezbednom 13. mestu.