Magija živi – Krouli izbacio Lids iz FA Kupa

Premier League 10. jan. 202116:27 > 19:241 komentar
Krouli taun
Printscreen

Prvi nedeljni mečevi trećeg kola FA Kupa donelo je još jedno bajkovito iznenađenje - Krouli taun je u četvrtom kolu.

Krouli taun ubedljivo je slavio protiv Lidsa i plasirao se u četvrto kolo FA Kupa. Tim iz Lige 2 slavio je protiv premijerligaša rezultatom 3:0.

Istini za volju, Lids je igrao u potpuno izmenjenom sastavu, ali teško da će se tim iz četvrte lige osvrtati na to dok bude proslavljao veliku pobedu.

Na prvi gol čekalo se do 50. minuta, a onda su Tsorula i Nadesen u razmaku manjem od tri minuta dali dva gola. Za konačnih 3:0 pogodio je Tanklif.

Krouli je do četvrtog kola došao prvi put od 2013, a najbolji plasman u FA Kupu imali su 2011. i 2013. kada su ispadali u petom kolu prvo od Mančester junajteda pa od Redinga. Lids već četvrtu godinu zaredom ispada u trećem kolu.

Mančester siti je rutinski obavio posao protiv Birmingema i slavio 3:0.

Sve je u ovom meču rešeno za pola sata. U osmom i 15. minutu mrežu Birmingema tresao je Bernardo Silva, a treći gol postigao je Fil Foden u 33. minutu meča. Gol Rijada Mareza u 61. minutu poništen je gledanjem snimka zbog ofsajda.

Ubedljiv je bio i Čelsi koji je rezultatom 4:0 nadigrao Morkamb.

Maount i Verner bili su strelci u prvom, a Hadson-Odoi i Haverc u drugom poluvremenu.

Barnsli je golom Helika eliminisao Tranmer, a Bristol siti je bio bolji od Portsmuta 2:1.

Čeltnam je u produžecima eliminisao Mensfild pobedom 2:1 nakon preokreta.

Mensfild je preko Meklahlina poveo u trećem minutu meča, a Mej je Čeltnamu doneo izjednačenje pogotkom u 73. minutu.

Bojli je u 110. bio čovek odluke za tim iz Lige 2 i plasman Čeltnama u četvrto kolo FA Kupa.