Mančester Junajted lako sa Njukaslom

Premier League 21. feb. 202121:56 > 22:098 komentara
Getty Images/Catherine Ivill

Fudbaleri Mančester Junajteda u 25. kolu Premijer lige pobedili su Njukasl na Old Trafordu rezultatom 3:1.

Crveni đavoli su posle dva vezana remija upisali 14. trijumf u sezoni i sa 49 bodova na drugom mestu izjednačili sa Lesterom, dok Njukasl ima samo tri boda više od Fulama koji je u zoni ispadanja.

Ekipa Olea Gunara Solšera nije blistala u prvom poluvremenu, ali je golom inspirisanog Markusa Rašforda povela posle pola časa igre.

Napadač Junajteda je lukavo, po zemlji, šutirao u bliži ugao gola Karla Darloua i devetim pogotkom u sezoni doneo je prednost svom timu.

Njukasl je brzo odgovorio – pest minuta kasnije Sen Maksiman izjednačio je uz veliku pomoć Harija Megvajera. Engleski reprezentativac je spustio loptu Francuzu koji je loptu zakucao u mrežu Davida de Hee.

Pobedu Crvenih đavola najavio je Danijel Džons golom u 57. minutu nakon što je Bruno Fernandeš ‘skrenuo’ loptu koju je uputio Nemanja Matić taman toliko da dođe do mladog Velšanina.

Konačan rezultat postavio je Bruno iz jedanaesterca. Portugalac je sigurno izveo najstrožu kaznu i 14. pogotkom u sezoni nastavio golgeterski niz. Vezni igrač Junajteda je u minula tri duela postigao četiri gola – po dva u Premijer ligi i Ligi Evrope.

Matić je odigrao ceo meč za domaću ekipu koju u sledećem kolu očekuje gostovanje Čelsiju, a Njukasl dočekuje Vulvse.