Mektomini odveo Junajted u 1/16 finala FA kupa

Premier League 9. jan. 202122:583 komentara
Mančester Junajted, Skot Mektomini
Richard Heathcote/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u četvrtu rundu FA kupa Engleske pošto su na svom stadionu pobedili Votford rezultatom 1:0.

Ekipa Olea Gunara Solšera nije blistala, ali posle poraza od Mančester Sitija (0:2) najbitnije im je bilo da ostvare pobedu i obezbede mesto u 1/16 finala najstarijeg takmičenja na Ostrvu.

Povezane vesti

Domaći tim je prvu ozbiljniju šanšu pretvorio u pogodak. Igrao se 5. minut kada je Skot Mektomini, glavom sa velike udaljenosti pogodio mrežu člana Čempionšipa na asistenciju Aleksa Telesa.

Malo ko je u tom trenutko mogao da poveruje da će to biti jedini pogodak na Old Trafordu, ali u nastavku utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja.

Domaći su u 20. minutu mogli da dupliraju prednost, ali je Erik Bai posle kornera glavom šutirao pokraj desne stative.

Malerozni defanzivac je Crvenih đavola je u nadoknadi prvog poluvremena morao da izađe iz igre zbog povrede, a njegovo mesto zauzeo je Hari Megvajer.

Još jednu šansu za Junajted nije realizovao rezervista Markus Rašford u 81. minutu, tačnije golman gostiju Danijel Bahman je dobro reagovao.

Srpski internacionalac Nemanja Matić bio je na terenu do 79. minuta kada je Solšer na teren poslao Džesija Lingarda.