Fudbal - video 30. jan 202117:53 > 18:31 1 komentar
Mančester siti, Šefild junajted
REUTERS/Martin Rickett

Tri duela odigrana su u subotu u okviru 21. kola Premijer lige u terminu od 16 časova. Pobede su slavili Mančester siti i Kristal Palas. Vest Bromvič Albion i Fulam odigrali su nerešeno.

Mančester siti je do 13. pobede u sezoni došao minimalnim rezultatom protiv Šefild junajteda – 1:0.

Građani su poveli već u devetom minutu sureta golom Gabrijela Žesusa i to je prilično usporilo ritam i umirilo meč pa nije bilo mnogo uzbuđenja do kraja prvog poluvremena.

Prilično mirno bilo je do poslednjih dvadesetak minuta utakmice. Dva puta je pripretio Siti, da bi u 86. minutu Džon Flek imao fantastičnu priliku da Šefildu donese bod, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Siti na prvom mestu na tabeli, iz 20. odigranih utakmica, ima 44 boda, Šefild je poslednji sa osam bodova. Građanima je ovo 12. vezana pobeda u svim takmičenjima, a osma uzastopna u Premijer ligi.

Vest Bromvič Albion i Fulam odigrali su nerešeno 2:2.

Gosti su poveli nakon deset minuta igre. Aleksandar Mitrović je proigrao Bobija Rida koji pogađa za vođstvo Fulama.

Na samom početku drugog poluvremena, Vest Brom je došao do izjednačenja. Igrao se 47. minut kada je Kajl Bartli odlično dočeko centaršut u kazneni prostor i doneo svom timu izjednačenje.

Domaći su u 66. minutu došli do preokreta golom Mateusa Pereire, ali ni tu nije bilo gotovo.

U 77. minutu Fulam dolazi do izjednačenja. Ivan Kavaljero bo je strelac pogotka koji je gostima doneo bod.

Fulam je 18. sa 14 bodova, Vest Bromvič mesto niže ima dva boda manje.

Minimalnim rezultatom slavio je i Kristal Palas koji je bio bolji od Vulverhemptona.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu tokom koga je najviše uzbuđenja bilo kada je u 33. minutu Vilfrid Zaha tražio penal nakon što je pao u šesnaestercu.

Pokušaji su se domaćima isplatili nakon sat vremena igre. Ebereći Eze je dobro primio loptu, šutirao i zatresao mrežu.

Po jednu priluku su u nastavku imala oba tima, ali promene rezultata nije bilo.

Palas na 13. mestu na tabeli ima 26 bodova, mesto niže Vulvsi imaju 23.