Mitar i Fulam ponizili Pauna i Reding

Premier League 11. jan. 202222:582 komentara
xRobertxSamblesx

Ekipa Fulama prekinula je niz od pet utakmica bez poraza i to na veoma impresivan način. U gostima je razbijen Reding 7:0, a odličnu partiju pružio je i najbolji strelac ekipe Aleksandar Mitrović

Reding se jednostavno raspao i nastavila je ekipa Veljka Paunovića da tone. Nalaze se pred samom zonom ispadanja i veoma je moguće da svetski omladinski šampion iz 2015. ne dočeka, ne samo kraj sezone, već možda i kraj januara.

Sa druge strane Fulam se vratio posle mini krize od pet utakmica bez pobede, od čega su četiri bile remiji, a u poslednjoj je pretrpljen poraz od Šefild Junajteda. Pečat ovoj ubedljivoj pobedi u prvom redu dali su sve bolji Hari Vilson i standardno ubitačan Aleksandar Mitrović. Obojica su postigli po dva gola, Vilson u 13. i 60. minutu, a Mitrogol u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena sa penala i u 89. minutu.

Pritom su obojica imali i asistencije. Mitrović u 68. minutu Teteu za 4:0, a Vilson u 70. mintuu Kebanu za 5:0 i Adarbojom u 75. minutu. Na kraju, izuzetno ubedljiva pobeda Fulama za povratak na pobedonosni kolosek u pohodu na Premijer ligu.

Fulam je trenutno drugi sa 48 bodova, jednim manje od Bornmuta uz utakmicu manje, a dva više od Blekburna, takođe uz utakmicu manje. Reding je 21. sa 22 boda, samo tri boda više od Piterboroa koji je prvi u zoni ispadanja, ali uz utakmicu više.