Mitar novim golom došao nadomak rekorda

Fudbal - video 23. apr 202218:04 > 18:15 4 komentara
Stu Forster/Getty Images

Novi gol Aleksandra Mitrovića, ništa novo u Čempionšipu. Srbin se pogotkom u remiju protiv Bornmuta 1:1 primakao apsolutnom rekordu drugog ranga engleskog fudbala.

Pričati o Mitrovoj sezoni u Čempionšipu samo je ponavljanje već rečenog. Sjajno, brutalno, dominantno i tako ukrug. Njegovim golovima Fulam je obezbedio povratak u Premijer ligu, a protiv direktnog konkurenta za prvo mesto skoro da je obezbeđena i titula prvaka Čempionšipa. Ne još formalno.

Novi gol postigao je Mitrović u 56. minutu na Vitalitiju. To je njegov ukupno 41. gol i došao je na samo gol od izjednačenja apsolutnog rekorda drugog ranga engleskog fudbala. Što znači da bi za zvanje rekordera morao da postigne dva gola u preostala tri susreta.

Delovalo je da je na pragu pobede i obezbeđivanja titule u Čempionšipu, ali to je odložio Bornmut pošto je u osmom minutu nadoknade dobio penal, koji je realizovao Solanke.

Što se Bornmuta tiče njemu predstoji grčevita borba za drugo mesto u Čempionšipu, koje vodi direktno u Premijer ligu, jer je Hadersfild na dva boda manje, ali i dve utakmice više. Mnogo veća pretnja je zahuktali Notingem, koji je pobedio u gostima Piterboro 1:0 i došao je na pet bodova od Bornmuta, uz isti broj utakmica.

Ostali rezultati: Luton – Blekpul 1:1, Birmingem – Milvol 2:2, Derbi – Bristol Siti 1:3, Hal – Reding 3:0, Šefild Junajted – Kardif 1:0, Stouk – KPR 1:0, Svonsi – Midlzbro 1:1, VBA – Koventri 0:0.