Mitro is on fire: Dva gola za pobedu Fulama protiv QPR

Premier League 16. okt. 202115:28 > 15:3510 komentara
Aleksandar Mitrović, Fulam
Jacques Feeney/Getty Images

Fudbaleri Fulama sa 4:1 su savladali ekipu Kvins Park Rendžersa u 12. kolu Čempionšipa. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je dva gola.

Već posle deset minuta igre Mitrović je postigao gol na ‘Krejven kotidžu’ za vođstvo domaćeg tima. Primio je grudima loptu srpski reprezentativac u kaznenom prostoru, a onda je zatresao mrežu rivala.

Početkom drugog dela utakmice izjednačili su gosti. Lindon Dajks se upisao u strelce u 55. minutu, samo pet minuta posle ulaska u igru.

Prednost Fulamu vratio je Mitrović. U 67. minutu je odlično reagovao posle centaršuta Kebana, pa je glavom poslao loptu u gol. Bio je to njegov 12. gol u Čempionšipu ove sezone i trenutno je prvi na listi strelaca.

Na 3:1 je poveoćao Bobi Rid u 72. minutu. Konačni rezultat postavio je Antoni Robinson u prvom minutu sudijske nadoknade.

Fulam je trenutno treći na tabeli sa 23 osvojena boda. QPR je poražen posle dve uzastopne pobede i sa 18 bodova zauzima šesto mesto u poretku.

Naredni meč Fulam igra protiv Kardifa, dok QPR odmeriti snage sa Blekburnom.