Mitrović ne staje, dva u metu, Fulam opet na čelu tabele

Fudbal - video 15. sep 202123:02 > 23:04 2 komentara
Fulam Aleksandar Mitrovic of Fulham (C) celebrates
Darren Staples/Sportimage

Fudbaleri Fulama savladali su kao gosti ekipu Birmingema sa 4:1 u meču sedmog kola engleskog Čempionšipa u kome se istakao reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović.

Vodeći gol za goste iz Londona postigao je Denis Odoi u desetom minutu na asistenciju Harija Vilsona, a onda je arbitar u 44. minutu pokazao na belu tačku.

Nije vic, ali tako zvuči: penal je skrivio Hrvat, a Srbin je savladao Crnogorca. Ivan Šunjić je napravio faul za najstrožu kaznu, Aleksandar Mitrović sigurno šutirao i savladao Matiju Šarkića.

Bio je to već peti pogodak srpskog reprezentativca u novoj sezoni Čempionšipa.

Strelac trećeg gola bio je bivši igrač Liverpula Hari Vilson u 54. minutu, da bi sedam minuta pre kraja meča Mitrović još jednom savladao Crnogorca Šarkića.

Birmingem je do utešnog pogotka stigao iz penala koji je u 87. minutu realizovao Troj Dini.

Gosti iz Londona su se ovom pobedom vratili se na prvo mesto na tabeli.

U mečevima sedmog kola igranim u sredu postignuti su rezultati: Birmingem Siti – Fulam 1:4, Bristol Siti – Luton Taun 1:1, Koventri Siti – Kardif Siti 1:0, Notingem Forest – Midlsbro 0:2, Stouk Siti – Barnsli 1:1 i Svonsi Siti – Milvol 0:0.

Dan ranije igrali su: Bornmut – KPR 2:1, Blekburn Rovers – Hal Siti 2:0, Blekpul – Hadesfild Taun 0:3, Šefild Junajted – Preston Nort End 2:2, Reding – Piterboro Junajted 3:0, WBA – Derbi Kaunti 0:0.

Tabela: Fulam 16, VBA 15, Bornmut 15, Koventri 15, Stouk 14, Hadersfild 13, KPR 12, Blekburn 12, itd.