Mitrović pogađa, Fulam grabi ka Premijer ligi!

Fudbal - video 6. apr 202222:40 > 23:17 4 komentara
Stu Forster/Getty Images

Fudbaleri Fulama savladali su u gostima Midlzbro 1:0 u odloženom meču 30. kola Čempionšipa.

Jedini gol na meču postigao je Aleksandar Mitrović. Srpski fudbaler zatresao je mrežu rivala u 73. minutu, posle slobodnog udarca Harija Vilsona.

Bio je to njegov 38. pogodak u Čempionšipu ove sezone. Na večitoj listi ispred njega je još samo Gaj Vitingem sa 42 postignuta gola u jednoj sezoni druge lige Engleske.

Fulam je sada prvi na tabeli sa 83 boda i samo ga nekoliko bodova deli od zvaničnog povratka u Premijer ligu. Midlzbro je na sedmom mestu sa 62 boda.

Do kraja je ostalo još šest kola, dok Fulam ima i jedan zaostali meč.

SofaScore

Bornmut je poražen u gostima Vest Brom Albionu 2:0. Već u prvih 12 minita su domaći postigli golove – Alek Mouvat je pogodio u 8, a samo četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Endi Kerol.

Bornmut je drugi na tabeli sa 72 boda. WBA drži 11. mesto sa 57.

Notingem Fores je sa 2:0 savladao Koventri. Golove su postigli Brenan Džonson i Džejms Garner.

Notingem je zabeležio četvrtu pobedu zaredom i trenutno je peti na tabeli sa 64 boda. Koventri je na 12. poziciji sa 56.