Mitrović se vratio i odmah pogodio!

Fudbal - video 15. okt 202217:55 1 komentar
Aleksandar Mitrović, Fulam
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Fulama podelili su bodove protiv Bornmuta u meču 11. kola Premijer lige odigravši 2:2 na Krejven Kotidžu.

Povezane vesti

Fulam je do doba došao posle dva uzastopna poraza i sa 12 bodova trenutno je deseti u prvenstvu, dok je Bornmut deveti sa bodom više.

Domaći tim je dva puta jurio prednost Bornmuta, a utakmicu u prestonici Engleske obeležio je Aleksandar Mitrović. Snažni Srbin oporavio se od povrede i od starta meča predvodio je napad svog tima, a u 52. minutu doneo je bod Fulamu.

Bormut je poveo u 2. minutu pogotkom Dominika Solankea, Isa Diop je 20 minuta kasnije izjednačio, ali ubrzo je Džeferson Lerma po drugi put matirao Bernda Lena i gosti su na odmor otišli sa golom prednosti.

Fulam je u nastavku utakmice imao mnogo veći posed lopte, a Mitrović je u 52. minutu izjednačio iz penala nakon što je nad njih skrivljena najstroža kazna. Srbin je loptu postao u donji levi ugao, a golman Neto je otišao u drugu stranu.

Mitroviću je to bio sedmi pogodak u sezoni, jedan manje imaju Roberto Firmino i Fil Foden, a ispred njega su Hari Kejn i Ajvan Toni sa po osam i neverovatni Erling Holand sa 15.

Dvadesetosmogodišnji srpski reprezentativac je od početka prošle sezone postigao 50 golova i ubedljivo je najbolji strelac u Engleskoj ispred Vila Kina i Dominika Solankea koji su zabeležili po 31 i Bena Breretona Dijasa i Rosa Stjuarta sa po 29.

Fulam u sledećem kolu pred svojim navijačima igra sa Aston Vilom, a Bornmut dočekuje Sautempton.

Vulvsi su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza i golom Rubena Neveša iz penala u 56. minutu savladali su poslednjeplasirani Notingem.

Gosti su mogli do boda, međutim, Brenan Džonson u 79. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Vukovi su zabeležili tek drugi trijumf u sezoni i sa devet bodova na deobi su 15. pozicije, dok je novajlija u ligi poslednji sa pet, koliko ima i Lester.

Vulverhempton u utorak dočekuje kristal Palas, a Notingem istog dana gostuje Brajtonu.