Mitrović u 90. za pobedu Fulama, horor Lestera!

Premier League 20. avg 202217:53 > 18:252 komentara
Aleksandar Mitrović
Guliver Images

Srpski napadač Aleksandar Mitrović doneo je prvu pobedu Fulamu u novoj sezoni – postigao je gol za 3:2 nad Brentfordom u 90. minutu u trećem kolu Premijer lige.

Mitrović je propustio dve velike prilike – na 2:1 i na 2:2 – ali je pogodio kada je trebalo! Rezervista Mbabu je centrirao sa desne strane, a Mitrović je fantastično skočio i glavom postigao gol za veliko slavlje.

Malo je nedostajalo da prvi put u istoriji Evrtone počne sa tri uzastopna poraza, sada su Karamele remizirale sa Notingem Forestom 1:1 posle gola Greja u 88. minutu.

Everton ima jedan, a Lester ostaje na dva boda posle poraza od Sautemptona kod kuće 2:1, dok je u veoma sadržajnoj utakmici Kristal Palas pobedio Aston Vilu sa 3:1. Luka Milivojević igrao je od 83. minuta.

Fulam – Brentford 3:2

Već u prvom minutu Fulam stiže do vođstva. Stensfild osvaja loptu na sredini terena, Mitrović je sa leve strane ubacuje na peterac, a posle prečke i gužve, u gol je sprovodi Bobi Rid.

Već u 20. minutu domaći su duplirali prednost – korner je sa desne strane izveo Andreas Pereira, a Žoao Palinja je savršeno glavom zahvatio loptu i postigao gol.

Bili su domaći bolji, nije Brentford pretio skoro uopšte, ali je Fulam u 44. minutu nedopustivo loše branio korner – Nergard je ostao sam na desetak metara od gola i precizno uhvatio volej.

Početkom drugog poluvremena poništen je gol Toniju zbog ofsajda od nekoliko centimetara, da bi u 66. minutu Mitrović propustio veliku šansu: njegov udarac odbranio je Raja.

Skupo je to platio Fulam, pošto je u 71. minutu Ajvan Toni postigao gol, sada regularan. Sa desne strane je po zemlji centrirao Visa, a Toni je na petercu dočekao i prosledio je u mrežu.

Sofa

Brentford je kontrolisao utakmicu, ali se i Fulam malo trgao, da bi u 84. minutu još jednu veliku šansu imao Mitrović. Ipak, njegov udarac glavom sa pet metara brani Raja.

Srećom, sve je došlo na svoje u 90. minutu. Rezervista Mbabu je centrirao sa desne strane, a Aleksandar Mitrović je fantastično skočio i glavom postigao gol za veliko slavlje. Njegov treći gol u sezoni i prva pobeda Fulama.

Kristal Palas – Aston Vila 3:1

Palas Vila

Posle dubinske lopte Tajrona Mingsa, Bejli je idealno glavom poslao loptu u prazan prostor za Olija Votkinsa, koji nije pogrešio u situaciji jedan na jedan.

Samo minut kasnije Palas je izjednačio – fantastičan je u kontri bio Vilfred Zaha, izdržao duele i iskosa sa leve strane poslao levom nogom loptu po zemlji u dalji ugao (1:1). To je njegov 11. gol u 2022. godini.

U 26. minutu činilo se da je domaćun kompletirao – prekid, gužva u kaznenom prostoru, a Šulp je uspeo da iskontroliše loptu i da iz drugog kontakta s loptom sa desetak metara pogodio desni ugao. Ipak, gol je poništen zbog ofsajda.

Bio je bolji Palas, a fenomenalnu priliku u 42. minutu propustio je Aju – njegov udarac sa desetak metara odbranio je Martinez.

Na drugoj strani je izvrsnu šansu imao Buendija, ali je šutirao pravo u Guajtu.

Viilfrid Zaha

Početkom drugog poluvremena malo je nedostajalo da Vila ponovo povede, ali Bejli nije imao sreće, pošto je posle njegovog sjajnog udarca iskosa sa desne strane lopta završila na prečki.

Otvoren meč u Londonu je nastavljen, a u 58. minutu je Dinj igrao rukom u šesnaestercu. Martinez je odbranio penal Zahi, ali se lopta odbija napadaču Palasa, koji je rutinski šalje u mrežu za 2:1.

Zaha je učestvovao i u trećem kolu Palasa, u 71. minutu. On je odložio loptu za Mičela, koji savršeno centrira, a na petercu naleće Mateta i zakucava je u mrežu.

Lester – Sautempton 1:2

Lester Sautempton

Prvo poluvreme nije bilo nimalo sadržajno – Lisice jesu bile za nijansu bolje, ali su golmani uglavnom bili besposleni.

To se promenilo već na startu drugog, a Lester je stigao do vođstva golom Džejmsa Medisona u 54. minutu. Slobodan udarac iskosa sa desne strane, Medison je šutirao pored živog zida, a Bazunu nije bio dovoljno dobro postavljen.

Nije dugo trajala radost Lestera, pošto su Sveci stigli do izjednačenja u 67. minutu. Posle odlično izvedenog auta, šutirao je Če Adams, a Džejms Džastin nije uspeo da izbije loptu, već se ona od njega odbila u gol (1:1).

Nastavio je Sautempton sa inicijativom, Lester nije ličio na tim sa visokim ambicijama, a u 84. minutu Vord-Prauz je centrirao sa desne strane, a Če Adams je atraktivnim makazicama zakucao loptu u mrežu.

Everton – Notingem Forest 1:1

Everton Forest

Karamele su počele mnogo konkretnije, činilo se da su blizu vođstvu, najviše zahvaljujući Entoniju Gordonu. Ipak, gosti su se oporavili, utakmica je potom malo zamrla, da bi do poluvremena Forest zapretio nekoliko puta, jednom i preko Mangale, kada je golman Pikford odlično reagovao.

Nije Rodžersov tim bio jednostavno dovoljno dobar, navijači su gubili strpljenje, a dodatno su se razbesneli u 82. minutu, kada je Forest došao do vođstva. Posle duže akcije, usledio je šut Jejtsa, Pikford je odbranio, ali je Brenan Džonson bio tu i iz odbitka poslao loptu u mrežu.

Ipak, šest minuta kasnije Everton ipak stiže do izjednačenja. Neverovatno šta su gosti dozvolili, golman Pikford je poslao dubinsku loptu, a Demiral Grej je primio loptu i postigao izjednačujući gol.

Mogao je Everton i do preokreta, ali je Henderson na vreme istrčao i sprečio Gordona da postiže gol.