Mojes: Ako ovako igramo, nisu potrebna pojačanja

Premier League 15. avg 202119:021 komentar
Dejvid Mojes
REUTERS/Scott Heppell

Fudbaleri Vest Hema uspešno su otvorili sezonu u Premijer ligi – u nedelju su u Njukaslu rezultatom 4:2 bili bolji od domaćina, a posle utakmice je trener „Čekićara“ Dejvid Mojes pohvalio karakter svoje ekipe.

Utakmica na „Sten Džejms Parku“ donela je veliko uzbuđenje, a tim iz prestonice je dvaput uspevao da dostigne vođstvo „Svraka“, a potom i preokrene udel.

Povezano:

Zaista sam uživao zbog toga što smo igrali pred 50 hiljada navijača. Primili smo gol posle nekoliko minuta, ali smo pokazali sjajan karakter. Iskreno, nismo zaslužili da budemo u zaostatku 2:1 na poluvremenu, ali smo ostali koncentrisani, a igrači koji su u prethodnoj sezoni dobro nastupali, sada su nastavili sa sličnim partijama. Imamo sposobnost da napadamo i dajemo mnogo golova, ali moramo da se postaramo da ne primamo lako. Što se tiče Saida Benrame, svideo mi se njegov gol, ali je pas za jedan od golova bio još lepši“, izjavio je Dejvid Mojes.

Napredak tima će se videti kada budemo igrali u gostima onako kako igramo kod kuće. Bio sam ljut na način na koji smo primili golove, ali sam generalno zadovoljan igrom. Moramo da nastavimo da kupimo poene. Ako budemo igrali kako smo se držali danas, neće biti potrebe za pojačanjima“, rekao je menadžer Vest Hema, 58-godišnji Škotlanđanin.

Vest Hem u sledećem kolu dočekuje Lester Siti u ponedeljak 23. avgusta.