Murinjo: Nezaslužen rezultat, a tek ponašanje Klopa…

Fudbal - video 17. dec 20200:45 > 18. dec 2020 15:04 43 komentara
Premijer Liga Liverpul Totenhem Jirgen Klop Žoze Murinjo
REUTERS/Jon Super

Menadžer Totenhema Žoze Murinjo teško je podneo poraz svog tima u poslednjem minutu derbija 13. kola Premijer lige protiv Liverpula (1:2).

Totenhem je pružio snažan otpor šampionu Englesku na njegovom Enfildu, u drugom populvremenu je čak imao bolje šanse, ali je na kraju doživeo poraz.

Razočaran sam, ovo je nezaslužen rezultat. Igrali smo da pobedimo, nismo igrali da bismo dobili bod. Mada bi i remi bio sasvim fer rezultat, ali imali smo bolje šanse da stignemo do sva tri boda„, rekao je posle meča Žoze Murinjo.

Portugalac ističe da su njegovi igrači sjajnom taktikom učinili da su se fudbaleri Liverpula u pojedinim trenucima osećali veoma neugodno na svom nepobedivom Enfildu.

Ponavljam, osećam da je rezultat meča nezaslužen, ali to je fudbal. Na poluvremenu smo nešto malo menjali, ali sveukupno gledano kontrolisali smo igru i veoma sam zadovoljan učinkom tima“.

Murinjo nije spominjao imena, ali je očigledno nezadovoljan ponašanjem Jirgena Klopa i klupe Liverpula.

Promene koje smo napravili bile su u cilju da pronađemo način za kontranapade i to smo odmah uradili, ali pored Lo Selsovog žutog kartona i neverovatnog pritiska koji su ovi momci pored aut linije vršili na zvaničnike, plašio sam se novog kartona i morao sam da ga izvedem iz igre. Nisam taj koji će razgovarati sa kolegama o njihovom ponašanju pored aut linije„, zaključio je Žoze Murinjo.