Murinjo vodi na Vembli: Totenhem čeka Siti ili Junajted

Fudbal - video 5. jan 202123:00 > 23:30 3 komentara
Totenhem Son Heung-min
REUTERS/Paul Childs

Fudbaleri Totenhema prvi su finalisti Liga kupa Engleske pošto su u Londonu savladali tim Brentforda 2:0.

Totenhem je opravdao ulogu favorite i kao domaćin slavio u polufinalu Liga kupa, ali se jedan od vodećih timova Čempionšipa predstavio kao izuzetno nezgodan rival.

Čak je uspeo i da izjednači rezultat sredinom drugog poluvremena, ali je pogodak Ajvana Tonija poništen zbog ofsajda posle konsultacije VAR sistema.

Murinjov tim je poveo u 12. minutu kad je Musa Sisoko snažnim i preciznim udarcem glavom matirao odbranu gostiju posle sjajnog centaršuta Regilona sa leve strane.

Sve dileme oko pobednika otklonio je nezaustavljivi Son u 70. minutu.

Brentford je u finišu ostao sa deset igrača pošto je crveni karton dobio Dasilva.

Murinjo ispunjava obećanje

Murinjo je u najavi polufinala rekao da mu je ovo najvažniji meč otkako je došao u Totenhem jer klub iz Severnog Londona više od decenije čeka na trofej.

Sparsima će to biit ukupno deveto finale Liga kupa (samo Liverpul ima više, 12), ali su samo četiri puta pobedili, poslednji put 2008. godine kad su u finalu savladali Čelsi 2:1.

Totenhem će u finalu 25. aprila igrati protiv pobednika drugog polufinalnog meča u kome se u sredu na Old Trafordu sastaju gradski rivali Mančester Junajted i Siti.