Nastavlja se Mitrov „teror“, Reding vodio 2:0 i izgubio

Premier League 20. okt. 202122:39 > 23:162 komentara
Aleksandar Mitrović
Katie Chan

Fudbaleri Fulama pobedili su Kardif kod kuće sa 2:0 u 13. kolu Čempionšipa, uz novi gol srpskog napadača Aleksandra Mitrovića.

Mitrogol nastavlja da „teroriše“ odbrane protivnika i vodeći je strelac prvenstva sa 13 pogodaka na isto toliko utakmica. Statistika je još impozantnija ako se zna da je na proteklih pet duela tresao mrežu čak šest puta, računajući i het-trik protiv Svonsija krajem septembra.

Ovoga puta je pogodio u 63. minutu duela sa velškim timom na asistenciju Bobija Rida i postavio konačan rezultat. Samo šest minuta ranije Tom Kerni je doveo Kotidžerse do prednosti na dodavanje Harija Vilsona.

Ekipa Marka Silve popela se na drugo mesto tabele Čempionšipa sa 26 bodova, pet manje od vodećeg Bornmuta, a jednim više od VBA koji je doživeo poraz od Svonsija rezultatom 2:1.

Vrećice su povele na Libertiju preko Granta u prvom minutu, ali su Piroe u 61. i Patrson u 83. kreirali preokret za Labudove.

Reding, srpskog trenera Veljka Paunovića, doživeo je težak poraz od Blekpula u finišu utakmice – 3:2.

Vodio je Reding sa 2:0 golovima Dana u 11. i Dele-Baširua u 21. i bio na putu da zabeleži novo slavlje, ali su gosti u poslednjih dvadesetak minuta kreirali preokret. Dale u 69, Jejts u 73. iz penala u 85. doneli su pobedu Blekupulu.

Reding je osmi na tabeli sa 19 bodova. Blekpul je 12. sa 18.

Na četvrtom mestu tabele ostaje Koventri sa 23 boda, uprkos porazu od Prestona 2:1.

I u toj utakmici viđen je preokret u drugom poluvremenu. Voker je pogodio za Koventri u 45, da bi Bauer u 61. i Ris u 69. doneli tri poena domaćinu.

U ostalim mečevima: Hadersfild – Birmingem 0:0, Midlzbro – Barnsli 2:0.