Ne da se Big Sam: VBA razbio Sautempton

Fudbal - video 12. apr 202120:59 3 komentara
:Steve Bardens Getty Images Sport

VBA nastavlja grčevitu borbu za opstanak. Na svom stadionu ubedljivo su savladali Sautempton 3:0 u meču 31. kola Premijer lige.

Ekipa Sema Olerdajsa nema mnogo mečeva u kojima može računati na sigurna tri boda. Stoga, dolazak Sautemptona koji je u ozbiljnoj krizi ne da je bio šansa za pobedu, već su tri boda bila obavezna.

Tako je domaćin i krenuo. Već u petom minutu zatresla se mreža gostiju, ali je pogodak Dianja poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda. Ipak, domaćin u 32. minutu dolazi do vođstva. Penal je dosuđen za VBA, a siguran sa bele tačke bio je Pereira. Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac je bio Filips.

Sautempton je u sličnoj situaciji bio u prošlom kolu protiv Barnlija, kada je gubio takođe 2:0 ali preokrenuo. Međutim, to ovoga puta nije bio, niti mogao da bude slučaj. Domaćin je ozbiljno pristupio misiji zatvaranja utakmice, u čemu je uspeo u 69. minutu kada je Robinson povisio na 3:0. Ujedno to je bio i konačan rezultat.

VBA je ostao pretposlednji sa 24 boda, osam manje od Njukasla koji je prvi iznad zone ispadanja. Sautempton je 14. sa 36 bodova.