Ne ide… Šesti uzastopni poraz Paunovićevog Redinga

Veljko Paunović, Reding
Ryan Pierse/Getty Images

Fudbaleri Redinga nastavili su sa katastrofalnim rezultatima i u 31. kolu Čempionšipa poraženi su u gostima od Bristol Sitija rezultatom 2:1.

Ekipa srpskog trenera Veljka Paunovića upisala je šesti uzastopni neuspeh u prvenstvu, a u poslednjih devet utakmica osvojila je samo bod. Reding je trenutno prvi iznad zone ispadanja sa dva boda više i mečom više od Piterboroa.

Domaći su poveli u 44. minutu pogotkom Semenjoa, a tek što je počelo drugo poluvreme Morison je autogolom duplirao prednost Bristol Sitija.

Paunović je izmenama pokušao da nešto promeni u igri svog tima, a rezervista Svift je u 74. minutu sa bele tačke postavio konačnih 2:1.

Građani su 16. sa 37 bodova i u sledećem kolu gostuju Svonsiju, a Reding dočekuje Kovetri.

Drugoplasirani Bornmut je savladao Birmingem 3:1 iako je od 66. minuta imao igrača manje zboh isključenja Lerme. Strelci za domaće bili su Kristi u 17, Solanke u 31. i Entoni u 76. minutu, a za goste Ernandez u 69. minutu.

Bornmut ima šest bodova manje od vodećeg Fulama, koji je dan ranije pobedio Milvol 3:0, a Birmingem 18. sa 33 boda.