Nedodirljivi vladari: Građani ponovo osvojili Liga kup

Fudbal - video 25. apr 202119:21 > 19:43 5 komentara
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija četvrti put zaredom osvojili su Liga kup, pošto su u finalu na Vembliju savladali Totenhem rezultatom 1:0.

Građanima je prvi trofej u sezoni, a peti u Liga kupu u poslednjih šest godina, doneo Ajmerik Laport, koji je u 82. minutu postigao jedini gol na centaršut Kevina de Brujnea.

Ekipa Pepa Gvardiole dominirala je od prvog minuta, imala znatno veći posed lopte i 21 šut, naspram samo dva Spursa, pa je na kraju sasvim zasluženo slavila.

Siti je i znatno ranije mogao da reši meč. U prvom poluvremenu su velike šanse propuštali Fil Foden u dva navrata i Rijad Marez, zatim su opasni po gol Iga Lorisa bili Ilkaj Gundoan i ponovo Marez, ali je mreža ostala netaknuta sve do pomenutog pogotka Laporta.

Skraćeni korner je izveo De Brujne, na petercu je najviši bio francuski defanzivac i glavom poslao loptu u mrežu.

Građani su se osmim trofejom u istoriji Liga kupa poravnali na prvoj poziciji večne liste sa Liverpulom. Totenhem ostaje na četiri u tom takmičenju.

Gvardiolin sastav u nastavku sezone može do još dva pehara – u Premijer ligi, gde je pitanje trenutka kada će osigurati naslov prvaka, i Ligi šampiona u kojem ga čeka polufinalni okršaj protiv Pari Sen Žermena.

Prva utakmica na programu je u sredu u Parizu.