Nemilosrdni Sveci guraju Kanarince nazad u Čempionšip

Fudbal - video 25. feb 202222:54 > 23:58 1 komentar
Che Adams
Dan Mullan/Getty Images

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Norič kod kuće sa 2:0 u prvom meču 27. kola Premijer lige i dodatno ga pogurali nazad u Čempionšip.

Kanarinci trećim porazom u nizu ostaju na poslednjoj poziciji sa 17 bodova, pet manje od prve ekipe u bezbednoj zoni Njukasla, uz dva meča više. Na 12 utakmica do kraja prvenstva, još jedan ekspresan povratak u drugi rang deluje kao sasvim izgledna stvar.

Sautempton nastavlja sa odličnim partijama u poslednje vreme. Treća pobeda u prethodna četiri meča dovela je tim Ralfa Hasenhitla na deveto mesto sa 35 poena.

Po gol u oba poluvremena na Sent Merizu bio je dovoljan za rutinsko slavlje Svetaca, koji su sve vreme igrali znatno kvalitetnije.

U prilog tome svedoči i podatak da je Norič upisao samo jedan udarac u okvir gola, naspram devet domaćina (ukupno 27).

Če Adams je doveo Sautempton do prednosti u 36. minutu posle odbitka u šesnaestercu. Nekoliko šansi da ranije reše meč propustili su Hasenhitlovi igrači, pre nego što je Oriol Romeu u 88. otklonio sve dileme.

Sautemtpon u sledećem kolu gostuje Aston Vili petog marta. Norič istog dana čeka Brentford.