Njukasl se ispromašivao, pa uz pomoć penala došao do boda

Tripije Njukasl Kieran Trippier of Newcastle United takes a free kick during the Premier League match between Newcastle United and AFC Bournemouth at St. James Park on September 17, 2022 in Newcastle upon Tyne, England. Newcastle United v AFC Bournemouth - Premier League
(Photo by George Wood/Getty Images)

Fudbaleri Njukasla i Bornmuta igrali su nerešeno 1:1 u utakmici osmog kola Premijer lige.

Povezane vesti

Domaći tim bio je bolji, pogotovo u prvom poluvremenu. Mogao je Njukasl u tom periodu da stekne prednost, dva puta su njegovi igrači pogađali okvir gola (Tripije i Žoelinton), odlične prilike imali su i Almiron, Rajan Frejzer, ali sreća i golman Neto pomogli su Bornmutu da „preživi“ taj period igre.

I kako to obično biva, usledila je kazna: igrao se 62. minut kada je Džordan Zemura centrirao sa leve strane, a danski internacionalac nigerijskog porekla Filip Biling izbegao ofsajd i vrhom kopačke poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Nika Poupa.

Match Referee, Craig Pawson checks the VAR screen before awarding a penalty after a cross by Kieran Trippier of Newcastle United appears to have hit the hand of Jefferson Lerma of AFC Bournemouth during the Premier League match between Newcastle United and AFC Bournemouth at St. James Park on September 17, 2022 in Newcastle upon Tyne, England. VAR Njukasl Bornmut Newcastle United v AFC Bournemouth - Premier League
(Photo by Stu Forster/Getty Images)

Pet minuta kasnije dosuđen je penal za Njukasl, istina tek pošto je reagovao VAR. Nakon centaršuta Kirana Tripijea lopta je u ruku pogodola Džefersona Lermu i sudija Kreg Pouson na kraju je pokazao na belu tačku. Penal je sigurno izveo Aleksander Isak i izjednačio rezultat – 1:1.

Nastavio je posle toga Njukasl sa napadima, šanse je imao i Bornmut, ali se rezultat više nije menjao.

Ediju aplaudirali navijači oba tima

Menadžer Njukasla Edi Hau dobio je tokom meča aplauze navijača oba tima. Kako domaćih, tako i gostujućih. Godinama je bio član popularnih Trešnjica, prvo kao fudbaler, onda i menadžer. Upravo je on ekipu Bornmuta svojevremeno uveo u Premijer ligu.

I u Njukaslu je dobro počeo. Otkako je došao na Sent Džejms Park, popularne Svrake igraju veoma dobro. Naravno, ima podršku i novih bogatih vlasnika iz Saudijske Arabije.

Edi Hau Njukasl Newcastle United manager Eddie Howe Premier League - Newcastle United v AFC Bournemouth