Norič hita ka Premijer ligi

Fudbal - video 3. mar 202123:21 0 komentara
George Wood, Getty Images Sport

Fudbaleri Noriča zabeležili su novu pobedu, ovog puta u susretu 34. kola Čempionšipa protiv Brentforda 1:0 i napravili novi veliki korak ka povratku u elitni rang engleskog fudbala.

Jedini gol na Kerou Roudu postigao je Buendija u 26. minutu na asistenciju Marija Vrančića. Na ovaj način savladan je direktan konkurent za prvo mesto i gotovo je nerealno očekivati da bi Norič mogao da ispusti veliku šansu za povratak u Premijer ligu. Jer sada imaju 73 boda, čak 10 više od Brentforda i Votforda, koji je pobedio Vikomb 2:0 a ostalo je još osam kola do kraja. Dakle, direktan plasman je na dohvat ruke.

Brentford sada više mora da pazi da sačuva drugo mesto, koje takođe vodi direktno u Premijer ligu. Pored Votforda tu je i Svonsi, koji je uspeo da savlada u gostima Stouk. Bilo je 2:1 a junak Labudova bio je Andre Aju koji je u 95. minutu postigao pobedonosni gol iz penala. Svonsi je četvrti sa samo bodom zaostatka za Brentfordom i Votfordom, dok je Stouk 11. sa 45 bodova i 10 manje od šestoplasiranog Bornmuta, koji je u gostima pobedio Bristol Siti i zauzima poslednje mesto koje vodi u plej-of.

Ostali rezultati: KPR – Barnsli 1:3, Šefild Venzdej – Roterem 1:2.