Novi poraz Fulama: Mitrov gol „poništili“ Trezege i Votkins

Premier League 4. apr. 202119:26 > 19:47
Pool/Getty Images

Fudbalari Aston Vile pobedili su Fulam na svom terenu u 30. kolu Premijer lige posle preokreta rezultatom 3:1. Kotidžersi su poveli pogotkom Aleksandra Mitrovića, ali su dvostruki strelac Trezege i Oli Votkins doneli slavlje domaćima.

Mitrović je posle devet utakmica bio u timu Fulama od starta. Poverenje menadžera Skota Parkera opravdao je golom u 61. minutu, kao rezultat velike greške Tajrona Mingsa. Bio je to prvi gol srpskog napadača nakon šest i po meseci za londonski klub, a šesti u poslednja četiri takmičarska meča, računajući one za selekciju Srbije.

To, međutim, nije bilo dovoljno da Kotidžersi zabeleže važan trijumf u borbi za opstanak. Umesto toga, ostvarili su treći uzastopni poraz i ostali na 18. poziciji sa 26 bodova, tri manje od prvog iznad crte Njukasla.

Vila je sada osma sa 44 poena, a do prve pobede posle četiri utakmice stigla je furioznom igrom u poslednjih pola sata.

Gol Mitrovića kao da je trgao domaću ekipu, koja je pojačala ritam u nastavku i znatno bolju partiju krunisala preokretom.

Menadžer Din Smit na teren je poslao Trezegea i time načinio pravi potez. Egipatski krilni igrač je pogocima u 78. i 81. preokrenuo rezultat, da bi sve dileme oko pobednika rešio Oli Votkins u 87. minutu.

U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo zanimljivih dešavanja u Birmingemu, ali su gosti imali konkretnije napade. Posebno raspoložen za igru bio je Mitrović, koji je u dva navrata zapretio golu Emilijana Martinesa.

Fulam u sledećoj rundi dočekuje Vulverhempton. Aston Vila gostuje Liverpulu.