Novi problemi za Klopa: Od odbrane ostao samo Van Dajk

Fudbal - video 11. okt 202217:50 1 komentar
Trent Aleksander-Arnold, Džoel Matip
Laurence Griffiths/Getty Images

Defanzivci Liverpula Trent Aleksander-Arnold i Džoel Matip neće biti na raspolaganju menadžeru Jirgenu Klopu u naredne tri sedmice zbog povreda koje su zaradili tokom prošlonedeljnog meča sa Arsenalom. Taj susret završen je rezultatom 3:2 u korist Tobdžija.

POVEZANO:

Aleksander-Arnold je meč na „Emirejtsu“ zavšio posle prvog poluvremena zbog povrede skočnog zgloba, dok je Matip ustupio mesto Ibrahimi Konateu u 69. minutu pošto je osetio bol u listu. Na istom meču se povredio i krilni fudbaler Luis Dijaz, koji će zbog povrede kolena sa terena odsustvovati do decembra.

Liverpul je već lišen doprinosa velikog broja povređenih fudbalera: Artura Mela, Aleksa Okslejd-Čemberlena, Nabija Keite i Endrjua Robertsona. Loša forma ekipe i veliki broj povređenih igrača stavljaju Klopa u nepovoljan položaj pred duel sa Mančester Sitijem, koji je na programu narednog vikenda.

Izabranici Jirgena Klopa posle osam utakmica zauzimaju 10. poziciju sa 10 bodova – čak 14 manje od lidera Arsenala.

Liverpul u sredu od 21 čas gostuje Rendžersu u okviru četvrtog kola grupne faze Lige šampiona. Redsi su „Policajce“ savladali prethodne nedelje na svom terenu rezultatom 2:0.