Obamejang: Doktori su uradili sjajan posao

Lindsey Parnaby - Pool/Getty Images

Pjer Emerik Obamejang se posle nekoliko nedelja pauze zbog malarije vratio na teren. As Arsenala bio je strelac sjajnog gola u trijumfu na gostovanju Njukaslu 2:0.

Reprezentativac Gabona je bio u startnoj postavi i odigrao je 78 minuta, kada ga je zamenio Pepe. Bila je to njegova prva utakmica još od 3. aprila.

povezane vesti

Kada ne igrate nekoliko nedelja shvatite koliko je dobro na terenu, a da ne govorim o činjenici da sam postigao lep gol. Poslednjih pet minuta pre izlaska sam „umirao“, ali generalno sam se osećao odlično. Doktori su uradili sjajan posao“, istakao je Obamejang.

Za Arsenal je ovo bio trijumf, koji nema veliki značaj što se tiče plasman u Premijer ligi, gde su ostali bez šansi za Evropu. Međutim, tim iz Londona već u četvrtak očekuje revanš meč polufinala Lige Evrope protiv Viljareala. Prvi meč dobili su Španci 2:1.

Mnogo pobeda protiv Njukasla znači za samopouzdanje. Moramo svi da budemo spremni za taj četvrtak. To nam je meč sezone i verujem da možemo do finala“, rekao je Obamejang.